Європейська Академія

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Європейська Академія (Academia Europaea) — громадська неурядова організація, покликана об'єднати вчених всіх європейських країн. Була створена в 1988 в рамках концепції «Загальноєвропейського дому» і об'єднаної Європи. Академія включає секції по всіх основних розділах природних і гуманітарних наук . Академія видає журнал The European Review .

Концепція «Європейської Академії Наук» виникла на зустрічі в Парижі європейських Міністрів Науки в 1985 . Потім в червні 1986 організувало зустріч в Лондоні ряду вчених, громадських і політичних діячів, де була схвалена ідея створення академії.

Європейська академія була заснована на зборах, що проходив в Кембриджі в вересні 1988 . Першим президентом був обраний Арнольд Берджен . Міністр науки Франції Юбер Курьен став другим президентом Академії. Перше пленарне засідання проходило в Лондоні в червні 1989 , в той час Академія вже налічувала 627 членів.

Станом на 2010 до складу Академії входять близько 2000 відомих європейських учених, у тому числі понад 40 нобелівських лауреатів, з 35 європейських і 8 неєвропейських країн.

Посилання[ред.ред. код]