Ібіца

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Ібіца
Eivissa / Ibiza
Прапор Острівної ради Ібіци та Форментери
Ібіца на мапі каталанських країн

Ібіца на мапі каталанських країн

Країна Іспанія
Автономна область Балеарські острови
Столиця Ібіца
Найбільше місто Ібіца
Населення (2005 р.) 111.107 осіб
Самоназва Eivissenc, eivissenca
Площа 571,04 км²
Густота населення (2005 р.) 193,22 осіб/км²
Кількість муніципалітетів 5
Ібіца з висоти пташиного польоту

І́біца, Іві́са (ісп. Ibiza, кат. EivissaАйбі́са) — острів, що знаходиться в Середземному морі та входить до складу Автономної області Балеарські острови, Іспанія (каталанські країни).

Географія[ред.ред. код]

Знаходиться на 75 км східніше від Піренейського півострова, навпроти міста Денії, за 140 км на південний схід від острова Мальорки, північніше острова Форментери. Столиця острова — місто Ібіца. Два найважливіших населених пункти крім столиці — Сант-Антоні та Санта-Аулалія-дал-Ріу.

Ібіца разом з островом Форментера утворює Пітіузькі острови, займає площу 571,04 км² і по ній тече лише одна річка, що сохне через надмірне використання водних ресурсів острова.

Населення острова становить 111 107 осіб, щільність населення — 193,22 осіб/км² за даними Національного Інституту Статистики Іспанії у 2005 році. Найдовша дорога має довжину 42 км.

Історія[ред.ред. код]

На Ібіці є безліч археологічних пам'яток. Археологами було знайдено рештки фінікійської цивілізації, судячи з яких тут був розташований великий торгівельний центр. Через острів проходив морський шлях з заходу на схід. Приблизно у VIII ст. до н. е. починає заселятися територія сучасного міста Ібіца. У давні часи порт був набагато більшим за теперішній. Протягом тривалого часу острів був об'єктом завоювань : ним володіли хананеяни, асирійці, карфагеняни. У 146 р. до н.е. місто Ібіца було зруйноване римляннами.

В античності на острові вироблялися хутро, вина, сіль.

Після завоювання острова арабами було засноване місто, що зараз є столицею острову. Стара частина міста отримує назву Дал-Біла (високе місто).

Яків І Арагонський дозволив реконкісту Пітіузьких островів таррагонському архиєпископові Ґільє́му да Мунґрі́ (кат. Guillem de Montgrí), який об'єднався з русільйонським графом Нуно́ Са́нсом (кат. Nunó Sanç) і принцем Педру Португальським (порт. Pedro de Portugal). Християнські загони завоювали фортецю Ібіца 8 серпня 1235 року. Ібіца була приєднана до щойно утвореного Королівства Мальорка, що перебувало під владою арагонської корони. З цього часу на острові селяться християни-каталонці, а мусульманське населення поступово зменшується.

Сучасність[ред.ред. код]

Острів відомий своїми дискотеками та нічним життям. Особливо відомий клуб "Gallery", який співпрацює з відомою українською мережою супермаркетів "Сільпо".

Див. також[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]