Ігор Сєверянин

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Ігор Васильович Сєверянін
Ігор Сєверянин в 1916 році
Ігор Сєверянин в 1916 році
При народженні Ігор Васильович Лотарьов
Дата народження 4 (16) травня 1887(1887-05-16)
Місце народження Санкт-Петербург
Дата смерті 20 грудня 1941(1941-12-20) (54 роки)
Місце смерті Таллінн, окупована Нацистською Німеччиною Естонія
Рід діяльності російський поет «Срібної доби»
Роки активності: 1904-1940
http://severyanin.narod.ru/

І́гор Сєверя́нін( справжнє ім'я І́гор Васильович Лотарьов; 4 (16) травня 1887(18870516), Санкт-Петербург20 грудня 1941, Таллінн) — російський поет «Срібної доби». Народився в сімї офіцера. Через складні взаємини батьків провів дитинство поблизу м. Череповця Новгородської губернії,де знаходилась садиба його дядька. Навчався в Череповецькому реальному училищі ,потім поїхав на Далекий Схід де його батько отримав місце комерційного агента.

Біографія та творчість[ред.ред. код]

На відміну від багатьох поетів "Срібної доби" Ігор Сєверянін уник впливу символістів. В 1911 організував в Петербурзі літературну групу "Асоціація егофутуристів".Він сформулював програму егофутуристів , яка передбачала самоствердження особистості,пошук нового без відторження старого,сміливі образи,епітети,асонанси та дисонанси і т.д. Сам поет створив багато неологізмів.Пізніше В.Маяковський визнав,що багато чого навчився в нього в сфері словотворення. Ігор Сєверянін покинув егофутуризм та на деякий час приєднався до кубофутуристів ,але цей союз тривав недовго.

В московському видавництві " Гриф", 1918 року поет видав свою першу книгу віршів "Громокипящий кубок",з передмовою Ф. Сологуба. Вже перші твори надовго закріпили за Сєверяніном славу виключно салонного поета. Багато його віршів відрізнялись манірністю; надлишкова пристрасть до неологізмів та іншомовної лексики приводила поета на межу несмаку. В той же час Сєверяніну належить ціла низка творів,для яких характерні барвистість,виразність та мелодійність поетичного мовлення,складна рифма,наявність оригінальних віршованих форм (тріолет,міньонет і т. д.).

Ігор Сєверянін свідомо культивував свій образ вишуканого поета -кумира. Він з`являвся на поетичних вечорах з орхідеєю в петлиці,називав свої вірші "поезами",читав у наспівувальному ритмі,що підкреслювало мелодійність його віршів. Його близький друг,Г.Шенгелі згадував,що ліричний герой "поез" Сєверянина відрізнявся від самого поета.Він прагнув своїм образом створити ажіотаж навколо своїх віршів. В розпал Першої світової війни він випустив збірку " Ананасы в шампанском"(1915),образний ряд якої віповідав назві. Цією збіркою він утвердив право поета залишатися аполітичним та писати так,як йому властиво.

Останні роки[ред.ред. код]

Піся Жовтневої революції І. Сєверянин оселився в Естонії. Жив в усамітненому рибацькому поселенні Тойла. В цей час йому вдалося видати декілька поетичних книг,однією з яких була "Падучая стремнина",роман у віршах "Соловей" та ін. Попри те,що Сєверянина вважали "буржуазним" поетом 1918 року на вечорі у Політехнічному музеї в Москві він був названий "королем поетів",виборовши перемогу в Маяковського. Помер Ігор Сєверянин в Талліні 20 грудня 1941 року.

Джерела :[ред.ред. код]

Поэзия Серебряного века /примечания Б.С. Акимова -2013-704 с.

http://www.litra.ru/biography/get/wrid/00032701184773068132/