Імперіум

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Імперіум Людства (англ. Imperium of Mankind, лат. Imperium Hominis) — у вигаданому всесвіті Warhammer 40000 найбільша імперія Галактики Чумацького Шляху, держава людської раси, що утримує мільйони світів під владою божественного Імператора, найсильнішого з людських псайкерів. Імперіум був заснований 10 тисяч років тому людиною, відомою як Імператор, який продовжує очолювати його, — можливо, лише номінально. З часу заснування перетворився на теократичну диктатуру.

Імперіум ділить Галактику на п'ять областей — Сегментумів, однак підвладний йому космос являє собою безліч контрольованих планет різного рівня розвитку, сполучених за допомогою надсвітлових польотів через Варп. На території Імперіуму знаходяться володіння численних інших рас, а на краях галактики є планети, досі не приєднані до Імперіуму.

Пануванню і процвітанню Імперіуму загрожують сили Хаосу, Ельдари, Орки, Тираніди, Тау, Некрони та інші ксеноси (не-люди). Зсередини влада Імперіуму підточується бунтівниками, єретиками та мутантами.

Історія[ред.ред. код]

Утворенню Імперіуму передував довгий період процвітання людства з 15-го по 25-е тисячоліття, відомий як Темна Ера Технологій[1]. В цей час люди опанували космічні перельоти через Варп з використанням екстрасенсів-псайкерів і розселилися по всій галактиці. Крах людства відбувся через масові бурі в Варпі, викликані народженням бога Хаосу Слаанеш, які унеможливили дальні космічні перельоти та зв'язок і розділили планети. Як наслідок земля та інші планети деградували, а численні технології були втрачені. На Землі стали правити тирани, які створювали власні царства, пізніше відомі як «техно-варвари». Наприкінці цієї епохи Землю війнами знову об'єднала людина, знана як Імператор. Ці війни велися солдатами, які були генетично поліпшені Імператором, Громовими Воїнами (не плутати з космодесантниками).

Коли збурення варпу вщухли, після захоплення наукових лабораторій і космічних станцій на Місяці, а також фабрик і вчених на Марсі, Імператор взявся за об'єднання людства під єдиною владою. Ці три фракції, Терра (Земля), Марс і Місяць, підписали договір про створення Імперіуму. Був побудований величезний флот, і почався двохсотлітній Великий Хрестовий Похід. Для цього Імператор створив 20 надлюдей — Примархів, але ті були викрадені силами Хаосу і розкидані по всій галактиці. Тоді Імператор використав свої напрацювання для створення генетично змінених звичайних людей — легіонів космодесанту. Згодом всі примархи були знайдені і поставлені на чолі легіонів. Спільно з армією, що складалася з Імператорської Гвардії і Флоту Імператора, могутність Імперіуму охопило тисячі світів. Великий Похід закінчився зрадою першого примарха, Хоруса (Гора), який піддався впливу Хаосу. До нього приєдналися ще 9 примархів, з чого почалося повстання, відоме як Єресь Хоруса.

Хорус шукав шляхи до швидкої перемоги, спрямувавши свої сили безпосередньо до Священної Терри. В останній битві Хоруса і Імператора перший був знищений, а Імператор отримав смертельні поранення і був поміщений в сконструйований примархом Рогалом Дорном пристрій — Золотий Трон, який зберігає Імператора в штучній комі. В такому стані він знаходиться з того часу протягом 10 тисяч років.

Протягом кількох років легіони-зрадники і їх союзники повільно виходили з Імперського простору, і зрештою осіли в Sigmentum Oculatoris, більш відомому як Око Жаху, де матеріальний світ близько межує з варпом.

Своїми здібностями Імператор продовжував підтримувати психічний маяк — Астрономікан, який використовується для подорожі через варп за допомогою псайкерів-навігаторов. Але тепер до Астрономікана підключалися тисячі псайкерів, які швидко помирали і замінялися новими. Пошуками таких і знищенням інакомислячих зайнялася організація, що стала Інквізицією. Імператор, який за життя був проти релігії, сам став об'єктом поклоніння, тепер як Бог-Імператор.

До 41-го тисячоліття Імперіум перетворився в теократичний тоталітарний режим на чолі з Лордами Терри. Але, незважаючи на це, Імперіум є єдиною реальною силою яка може зберегти людство.

Структура Імперіуму[ред.ред. код]

Адептус Терра — основна організація Імперіуму Людства, що містить в собі більшість інших офіційних департаментів і організацій. Керівництво Адептус Терра на вищому рівні здійснюють Вищі Лорди Терри. Фактично Адептус Терра виконує роль уряду. Тільки Екклезіархія і Інквізиція не є частиною Адептус Терра. Наймогутніша людина в Адептус Терра (і, на практиці, у всьому Імперіумі) — Майстер Адміністратуму.

Адептус Терра було створено в часи Єресі Хоруса, коли Імператор був смертельно поранений і поміщений у Золотий Трон. Він передав свою владу регенту Терри, а той — створив цю організацію. Формально Імператор продовжує керувати від їх імені.

Основні організації Імперіуму:

 • Адептус Адміністратум — виконує всі адміністративні функції, є найбільшою з організацій Імперіуму. Містить велике число підрозділів, представництв та департаментів. Йому підпорядковуються Імперська Гвардія, ордени Космодесанту, Флот, планетарні уряди, Офіціо Ассасинорум та вільні торговці.
 • Департамент Муніторум — підрозділ Адміністратуму, спрямований на управління і підтримку Імперської Гвардії.
 • Адептус Астра Телепатика — керує імперськими санкціонованими псайкерами, шукає і тренує їх.
 • Адептус Астрономіка — займається управлінням Астрономіканом, також використовує Навігаторів для польотів через варп.
 • Адептус Механікус — техніки і вчені, які створюють імперську екіпіровку, кораблі і зброю. Має власні військові сили.
 • Адептус Арбітрес — поліція, що стежить за виконанням Лекс Імперіа — волі Імператора.
 • Офіціо Ассасинорум — організація вбивць та диверсантів, що знищують ключові особи противника.
 • Інквізиція — секретна поліція, що займається загрозами з боку єретиків, зрадників, ксеносів і демонів. Інквізиція незалежна від Адептус Терра. В свою чергу поділяється на три основні Ордоси (крім малих Ордосів): Ордо Ксенос, Ордо Маллеус и Ордо Єретикус.
 • Адептус Міністорум (Екклезіархія) — імперська церква, її глава — Екклезіарх, є одним з Вищих Лордів Терри[2].
 • Імперський флот — поділяється на Військовий флот, Торговий і Цивільний[3].

Територіально Імперіум поділяється на Сегментуми:

 • Сегментум Солар — внутрішній сегмент, центральний в Імперіумі. В ньому знаходиться Терра.
 • Сегментум Пацифікус — знаходиться на галактичному заході.
 • Сегментум Обскурус — найбільш захищений через численні загрози сектор на галактичній півночі. В ньому розташоване Око Жаху.
 • Сегментум Темпестус — південний сектор, який зазанає нападів ксеносів і піратів.
 • Сегментум Ультіма — найбільший Сегментум на галактичному сході, де розташоване ядро галактики. В ньому знаходяться імперія Ультрамар та імперія Тау. За ним залишається частина галактики, куди не досягають сигнали Астрономікана — Східна Межа[4].

Культура[ред.ред. код]

Імперіум включає планети різного рівня розвитку і з різними умовами, від деградованих до кам'яного віку і до високотехнологічних. Населення планет найнижчого рівня розвитку інколи навіть не здогадується про існування Імперіуму, або вважає його місцем життя богів.

Імперіум використовує дві основні мови: Низький Готик (Low Gothic) і Високий Готик (High Gothic). Низький Готик — загальна, повсякденна мова, якою говорить більшість імперських планет, в якості першої або другої мови (поряд з місцевими)[5]. Большість планет були частиною Імперіуму досить довго, щоб прийняти Низький Готик як універсальну мову, але є багато Диких Світів, на яких не говорять на готику. Діалекти готику відрізняються, і можуть бути взаємно незрозумілими. Вищий Готик (представлений у вигляді латино-англійської мови), використовується виключно у відділеннях Адептус Терра, Інквізиції і Екклезіархії, а так само її використовує Вища Імперська аристократія на Святій Террі. Адептус Механікус мають свої мови — Лінгва-техніс (Lingua-technis), набір шиплячих звуків, і бінарну систему.

Імперська Календарна Система має в своїй основі григоріанський календар Землі. Дати записуються наступним чином: <Рік тисячоліття>. М <Тисячоліття >. Наприклад 40 999 рік буде представлений як 999.M41. Однак 41 000 буде 000.M41, оскільки нове тисячоліття починається в рік 001 і не має нульового року.

Імперіум має загальні заборони на: співпрацю або спілкування з ксеносами, розробку або з використання штучного інтелекту, участь у чаклунстві, надмірні мутації, вчинення несанкціонованого геноциду. Проте на практиці вони часто ігноруються або обходяться. Так існування людей-мутантів з паранормальними здібностями (псайкерів) допускається через їхню виняткову корисність. Так само в Імперській Гвардії служать підвиди людей, Огріни і Ратлінги. Сірі Лицарі та Інквізиція користуються допомогою розумних істот Джокаеро, які офіційно визнаються тваринами[6].

Примітки[ред.ред. код]

 1. «Темна» для жителів 41-го тисячоліття, оскільки технічні досягнення того часу незрозумілі і сприймаються як магія.
 2. Схема організації Імперіуму (англ.)
 3. Imperial Fleet
 4. Battlefleet Gothic Rulebook. Andy Chambers, Gavin Thorpe, Jervis Johnson, ISBN 1869893654
 5. Warhammer 40,000: Rogue Trader. Rick Priestley, Berkley Publishing Group, London 1989, ISBN 1-869893-23-9
 6. Codex Grey Knights (5-th edition). Matthew Ward, Allesio Cavatore, Gav Thorpe, Robin Gruddace, Phil Kelly, ISBN 978-1841549910

Посилання[ред.ред. код]