Індокитай

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Півострів Індокитай 1886
Indochine

Індокитайпівострів на південному-сході Азії загальною площею близько 2 млн км², омивається з заходу Бенгальською затокою і Андаманським морем Індійського океану, Малакською затокою, на півдні і сході — яка належить до Тихого океану Південно-Китайським морем і його затоками Сіамською і Бакбо (Тонкінською). Північна межа півострова умовно проходить від дельти річок Ганг і Брахмапутра до дельти ріки Хонгха. Південний край Індокитаю південніше перешийку Індокитаю південніше перешийку Кра утворює витягнутий півострів Малакка. Клімат субекваторіальний мусонний, на півострові Малакка екваторіальний. В рівнинній частині півострова середня температура не знижується нижче 20°C, весною і влітку піднімається до 28-30°C. В горах температура знижується до 15°C і нижче.

Берега східної частини Індокитаю не такі розрізнені на відміну від західних, де багато заток і приберегових островів. Ландшафти півострова в основному гористі, напрямок хребтів в основному меридіональний і субмеридіональний. В західній частині півострова Індокитай знаходяться Араканські гори з найвищою вершиною, гора Вікторія (3053 м). В центральній частині півострова знаходиться Шанське нагір'я. В якому починається хребет Танентаунджі, яке закінчується на півострові Малакка. В східній частині Індокитаю знаходяться гори Чионгшон (Аннамскі). Гори півострова Індокитай розділені широкими низинами, серед яких Іравадійська, Менамська, Камбоджийська, а також плато Корат.

На західних підвітряних схилах гір випадає 2,5 − 5 тис. мм опадів/рік, найбільш дощова пора року — літо. У внутрішніх районах півострова місцями за рік випадає менше 1 тис. мм опадів. На східному побережжі Індокитаю найбільш дощовою порою року є зима, тут за рік випадає до 2 тис. мм опадів. Найбільше озеро півострова — озеро Тонлесап. Найбільші річки Індокитаю — Меконг, Іраваді, Салуїн, Менам-Чао-Прая — інтенсивно використовуються для зрошення.

Природна рослинність півострова Індокитай представлена в основному вологими тропічними лісами складного складу, які покривають навітряні схили гір. Вздовж заболочених берегів переважають мангрові ліси. Рівнини півострова оброблюються, головна сільськогосподарська культура — рис. На півострові Малакка вирощують каучуконоси.

Багаті родовища олова і вольфраму зосереджені головним чином на півострові Малакка.

Повністю або частково на півострові Індокитай розміщені такі держави, як Бангладеш, В'єтнам, Камбоджа, Лаос, Малайзія, М'янма (Бірма), Таїланд.

Посилання[ред.ред. код]