Інді-поп

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Інді-поп
Стилістичні походження
Походження
початок 1980-х, Велика Британія
Типові інструменти
Піджанри
тві-поп, C86
Споріднені жанри
Інді-рок
Інші теми
Інді-рок

Інді-поп (також відомий як «тві поп» або «тві музика» у Сполучених Штатах) — один з жанрів альтернативної рок музики, що виник у Великій Британії у середині 1980-х років і бере свій початок від шотландських пост-панк гуртів, що видавалися лейблом Postcard Records на початку 1980-х років, серед яких «Orange Juice», «Josef K» та «Aztec Camera» та одного з відомих британьских гуртів середини вісьмидесятих — «The Smiths». На відміну від «інді-рок» музики, «інді-поп» значно мелодійніший, не такий шумний та відносно спокійний.

Якийсь час термін «інді» використовувався для опису творчості незалежних артистів та лейблів (англомовний термін «indie» походить від англіського слова «independent» («незалежний»). У 1986 році з відомим музичним журналом NME вийшла плівка C86, яка стала на тривалий час уособленням «інді», у яку увійшли багато різних гуртів, таких як Primal Scream, Bogshed, Half Man Half Biscuit та The Wedding Present. І хоч у той час для цього жанру використовувалось декілька різних термінів («cutie», «twee», «C86»), але пізніше залишилась більш об'ємна назва «інді».

Головними відмінностями «інді» у той час були мелодійність, виражене голосне дзинчання гітар та часта схильність до невинної, фаталістичної лірики.

Представники[ред.ред. код]

Українські гурти[ред.ред. код]

музика Це незавершена стаття про музику.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.