Інтерв'ю

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Інтерв'ю́ (англ. interview) — це бесіда, вибудована за певним планом через безпосередній контакт інтерв'­юера з респондентом з обов'язковою фіксацією відповідей. В соціології використовується як один з основних методів збору первинної соціологічної інформації. В журналістиці є самостійним жанром, що представляє суспільно вагому новину у вигляді відповідей особи на запитання журналіста.

Види інтерв'ю[ред.ред. код]

Інтерв'ю в журналістиці[ред.ред. код]

У журналістиці інтерв'ю використовується як метод збору інформації та як жанр. Інтерв'ю — призначена для опублікування в пресі, передачі по радіо, телебаченню розмова журналіста з політичним, громадським або яким-небудь іншим діячем[1]. Якщо сама бесіда, її хід, — не стали предметом відображення в тексті, а журналіст просто використав дані для публікації, говоримо про те, що журналіст користувався інтерв'ю як методом збору інформації. Якщо ж автор подав розмову у формі запитань та відповідей, то це жанр інтерв'ю[2]

Інтерв'ю як метод одержання первинної соціологічної інформації[ред.ред. код]

В соціології інтерв'ю — це різновид опитування, який проходить за певним планом та має в основі безпосередній контакт спеціально навченого реципієнта з респондентом. Інтерв'ю — це цілеспрямована бесіда, з'ясування важливої інформації, нових даних. Воно не може протікати стихійно. Слід зазначити, що в інтерв'ю чітко закріплені і нормовані ролі співрозмовників; завданням соціологічного дослідження встановлені і задані цілі. Стосовно суб'єктного складу, то тут можна говорити про двох дійових осіб, дві сторони процесу інтерв'ювання: респондент і інтерв'юер. Респондент (англ. respond — відповідати) — особа, джерело, комунікатор соціальної інформації під час опитування. Інтерв'юер — той, хто веде інтерв'ю; людина, яка перебуває в безпосередній взаємодії з респондентом, щоб одержати від нього інформацію.

Примітки[ред.ред. код]

  1. Словник української мови: в 11 томах. — Том 4, 1973. — Стор. 37.
  2. http://evartist.narod.ru/text5/34.htm


Журналістика Це незавершена стаття про журналістику.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.