Інформаційна агенція

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Інформаці́йна аге́нція, інформаці́йне аге́нтство (інформагентство) — спеціалізований суб'єкт інформаційної діяльності, зареєстрований як юридична особа у формі інформаційного підприємства - організації, служби, центру, що діє з метою надання інформаційних послуг для ЗМІ.

Основна функція[ред.ред. код]

Функціонування інформаційної агенції орієнтоване на збір новин - її основною функцією є забезпечення оперативною політичною, економічною, соціальною, культурною інформацією редакцій газет, журналів, телебачення, радіомовлення, а також інших установ, організацій, приватних осіб, які є передплатниками її продукції.

Предмет діяльності інформаційних агентств[ред.ред. код]

Предметом діяльності інформаційних агентств є збирання, обробка, творення, зберігання, підготовка інформації до поширення, випуск та розповсюдження інформаційної продукції.

Випуск та розповсюдження інформаційними агентствами власної продукції з метою отримання прибутку є підприємницькою діяльністю у цій сфері і здійснюється на основі Закону "Про інформаційні агентства" та чинного законодавства України.

Основні види інформаційних агентств в Україні[ред.ред. код]

Основними видами інформаційних агентств є державні та недержавні інформаційні агентства України та іноземні інформаційні агентства, які діють в Україні через свої представництва.

Організаційно-правові форми інформаційних агентств в Україні[ред.ред. код]

Інформаційні агентства в Україні можуть мати будь-які організаційно-правові форми. Засновником інформаційного агентства можуть бути громадяни або юридичні особи України, співзасновниками - іноземці або іноземні юридичні особи, за умови, що їх частка у статутному фонді не перевищує 35%.

Реєстрація інформаційних агентств в Україні[ред.ред. код]

Реєстрацію інформаційних агентств в Україні здійснює Державна реєстраційна служба, яка є структурним підрозділом Міністерства юстиції України. Реєстрація інформаційних агентства здійснюється протягом 7-ми робочих днів.

Мова продукції інформаційних агентств[ред.ред. код]

Інформаційні агентства згідно з чинним законодавством України поширюють свою продукцію державною, а також іншими мовами, дотримуючи загальновизнаних етично-моральних норм слововживання.

Гарантії діяльності в Україні[ред.ред. код]

Свобода діяльності інформаційних агентств В Україні гарантується Конституцією України та чинним законодавством. Забороняється цензура інформації, поширюваної інформаційними агентствами.

Законодавство про інформаційні агентства[ред.ред. код]

Законодавство України про інформаційні агентства складають Конституція України, закони України "Про інформацію", "Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні", "Про телебачення і радіомовлення", "Про державну таємницю", Про інформаційні агентства, інші законодавчі акти України, міжнародні договори в галузі свободи слова та інформації, ратифіковані Україною.


Провідні інформагенції України[ред.ред. код]

Провідні світові інформагенції[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]