Історії про Дунка і Ейєгона

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Назва "Історії про Дунка і Ейєгона"
Автор Джордж Реймонд Ричард Мартін
Назва мовою оригіналу Tales of Dunk and Egg
Країна США США
Мова англійська
Серія Пісня Льоду та Полум'я
Жанр епічне фентезі
Видавництво
Публікація 1998 — по даний час

Історії про Дунка і Ейєгона (англ. Tales of Dunk and Egg) — це серія новел відомого американського письменника і сценариста Джорджа Реймонда Ричарда Мартіна із циклу романів епопеї Пісня Льоду та Полум'я. Станом на 2010 рік вийшло три новели: «Межовий Лицар», «Вірний Меч (Присяжний Лицар)» і «Таємний лицар»[1]). Історії пов'язані з пригодами Дунка (в новелах ще називається Сер Дункан Високий, легендарний лицар — згодом Лорд-командувач Королівської гвардії) і Егга (згодом короля Ейєгона V Таргарієна — прозваного Ейєгоном Неймовірним), які почалися з їх зустрічі вісімдесят дев'ять років до подій основного циклу епопеї, і продовжувались тривалий період часу. Автор вказав, що буде ще кілька історій, які знаходяться в роботі і повинні закінчитися коронацією Ейєгона.

Межовий Лицар[ред.ред. код]

Межовий Лицар (англ. The Hedge Knight) — це перша новела із серії. Вперше опублікована 25 серпня 1998 року в антології «Легенд», під редакцією Роберта Сільверберга.

Межовий лицар — лицар, який не мав у своїй власності ні замків, ні земель. Основним видом його доходів була тимчасова служба у лордів (як правило великих землевласників), які утримували бойові загони для захисту своїх володінь, вирішення військових конфліктів між сусідами-землевласниками і виконання військових обов’язків накладених на них Королем. Як правило у межові лицарі йшли збіднілі лорди, чи молодші сини лордів, які не мали права на наслідування власності.


Межовий лицар, сір Арлан з Пеннітрії, помер в холодну дощову ніч. Його зброєносець, якого сір Арлан напередодні посвятив у лицарі, кремезний молодий хлопець на ім'я Дунк, ховає його і віддає йому останній моральний борг, читаючи над могилою молитву. Після деяких роздумів, Дунк вирішує продовжити свою подорож в Ешфорд і взяти участь у турнірі, як лицар. Він бере собі кольчугу і меч сіра Арлана, а також його обладунки, трьох коней і трохи грошей. У придорожньому готелі, він зустрічає хлопчика з голеною головою на ім'я Егг, який пропонує стати його зброєносцем. Попри те, що Дунк, називаючи себе сір Дункан Високий, повинен був мати зброєносця, він відкидає цю пропозицію. Егг таємно слідує за ним, щоб попасти в Ешфорд. Під враженням яке здійснює на нього хлопчик, Дунк погоджується прийняти його в якості свого зброєносця на майбутній турнір. У Ешфорді, Дунк продає одного зі своїх коней, щоб купити нову кольчугу в місцевого коваля. Крім того, він подружився з сіром Стефоном Фосовеєм і його зброєносцем і двоюрідним братом, Раймуном Фосовеєм. Дунк звертається до кількох лицарів з проханням підтвердження його лицарства яке надав йому сір Арлан, але всі вони відмовляються тому що ніхто з них не може пригадати сіра Арлана. Несподівана допомога приходить від самого принца Баелора Таргарієна (Baelor'а), він пригадує сіра Арлана і ручається за Дункана, порадивши йому поміняти герб на щиту сіра Арлана на новий, свій власний. Дівчина із дорнійського лялькового театру, на ім'я Тансель, намалювала йому новий герб. Дунк перший день змагань провів серед простолюдинів, з Еггом на своєму плечі, спостерігаючи за змаганнями. Після кількох видовищних поєдинків, бої закінчилися після ганебного вчинку принца Аеріона Таргарієна який вбив коня сіра Хамфрі Хардінга, який падаючи попав під коня, що бився в передсмертній агонії, і зламав ногу.

А вночі, коли Дунк йшов у намет Фосовеїв, його догнав Егг і повідомив, що лялькарку Тансель, яку він зустрів раніше, б'є принц Аеріон. Дунк кинувся на її захист і вдарив Аеріона в обличчя. Королівська стража заарештовує Дунка. Егг називає себе братом Аеріона, принцом Аегоном. Дунка звинувачують у нападі на принца Аеріона і викрадені принца Аегона (Егга) і присуджують йому божий суд, «випробування сімох», в ході якого потерпілий, тобто принц Аеріон із шістьма своїми товаришами повинен вступити в бій з кривдником (вданому випадку Дункан) і шістьма його товаришами. За принца Аеріона виступили три лицарі королівської гвардії, його брат — принц Даерон, його батько — принц Мейєкар і сір Стефон Фосовей. За Дункана Високого виступили лицарі Робін Раслінг, брати Бисбері і Хардинг Хамфрі, Ліонель Баратеон, Раймун Фосовей і останнім несподівано приєднався сам принц Баелор, рідний брат принца Мейєкара і дядько «винуватця» поєдинку принца Аеріона.

Ввечері напередодні поєдинку до Дунка несподівано прийшов принц Даерон (учасник поєдинку), званий також «п'яницею». Він розказує Дунку свій лиховісної сон, в якому він бачив Дунка з поверженим мертвим драконом, символом дому Таргарієнів, і запевняє, що його сни завжди збуваються.

Чотирнадцять лицарів вистроїлися в дві лінії, по сім з різних сторін турнірного поля. Дунк стояв проти принца Аеріона. При першому зіткненні він одержав поранення в бік, при другому — був збитий з коня, але під час бою на землі Дунк перемагає принца, який запросив пощади. Після цього по правилам бій припинився. До Дунка підійшов принц Баелор і поздоровив з перемогою, але коли з принца зняли пошкоджений шолом, то виявили в нього на потилиці жахливу рану, після чого принц впав і помер. Віщий сон Даерона справдився.

Принц Мейєкар зустрівся з Дунком після похоронів брата. Він сказав, що це його булава вбила Баелора. Він виразив жаль про поведінку свого сина Аеріона і запропонував Дунку поступити до нього на службу, а його найменший син Аегон буде в нього зброєносцем. Дунк відмовляється і пропонує щоб його син, принц Аегон послужив йому зброєносцем як межовому лицарю.

Межовий лицар Дунган Високий і його зброєносець Егг вирушили в мандри по Вестеросу. Їх шлях лежав в Дорн …


Вірний Меч[ред.ред. код]

Вірний Меч (Присяжний Лицар) (англ. The Sworn Sword) — це друга новела із серії. Вперше опублікована в 2003 році в антології «Легенди ІІ», під редакцією Роберта Сільверберга. По матеріалам новели 20 червня 2007 був випущений перший комікс[2].

Таємничий Лицар[ред.ред. код]

Таємничий Лицар (англ. The Mystery Knight ) — це третя новела із серії. Вперше опублікована в березні 2010 року в антології «Воїнів», під редакцією Джорджа Мартіна і Гарднера Дозайса.

Дім Таргарієнів в часи Межевого Лицаря[ред.ред. код]

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Рейніс
 
 
 
ЕЙЄГОН I Завойовник (1-37)
 
 
 
Вісенія
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
ЕЙНІС I (37-42)
 
 
 
МЕЙЄГОР І Жорстокий (42-48)
 
 
 
Яіна
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
ЯГАЕРІС I Миротворець (48-103)
 
 
 
Алісанна Добра Королева
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
?
Дім Aren
 
 
 
ВІЗЕРІС І (103-129)
 
 
 
? Дім Хайтавер
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Рейніра Таргарієн
 
 
 
ЕЙЄГОН II (129-131)
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
ЕЙЄГОН III (131-157)
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
ВІЗЕРІС II (171-172)
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
ДАЕРОН I (157-161)
 
БАЕЛОР I (161-171)
 
Даєна
 
 
 
(Аегон IV) ЕЙЄГОН IV (172-184)
 
 
 
 
Наєріс Ейємон Лицар-Дракон
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Даемон Блекфайр
 
Ейєгор Ріверс Злий Клинок
 
Брінден Ріверс Кривавий Ворон
 
Шієра Сіастар
 
 
Міріан Мартел
 
ДАЕРОН II Добрий (184-209)
 
Дейєнеріс
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Ейєгон Блекфайр
 
(Аемон) Ейємон Блекфайр
 
Даемон Блекфайр
 
 
БАЕЛОР Брекспер (Зломи Спис)
 
(Аеріс) ЕЙЄРІС I (209-221)
 
Аелінор (Ейєлінор)
 
Рейєгал
 
МЕЙЄКАР I (221-233)
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Валлар
 
 
Матеріс
 
Даерон
 
 
Аеріон (Ейєріон)
 
(Аемон) Ейємон Мейстер «Нічного Дозору»
 
(Аегон-Егг) ЕЙЄГОН V 233-259
 
Райє
 
Даелла
 
 

Примітки[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]


Література Це незавершена стаття про літературу.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.