Абд-ру-шин

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Абд-ру-шин (Abd-ru-shin або Abdruschin) псевдонім Оскара Ернста Бернхардта (нім. Oskar Ernst Bernhardt; 18 квітня 1875, Бішофсверда, Німеччина6 грудня 1941, Кіпсдорф, Німеччина) — німецький письменник і філософ, автор праць, присвячених релігійно-світоглядній темі, об'єднаних у твір «У Світлі Істини. Послання Грааля» («Im Lichte der Wahrheit. Gralsbotschaft»).

Біографія[ред.ред. код]

Оскар Ернст Бернхардт народився 18 квітня 1875 року в заможній родині у м.Бішофсверда (Німеччина). Самовіддано опікуваний батьками Еммою Терезою і Клеменсом Теодором Бернхардт, він був п’ятою улюбленою дитиною у сім’ї. Після народної школи він за бажанням батьків обрав професію комерсанта, закінчивши училище комерції і торгівлі. Потім зайнявся самостійною професійною діяльністю у Дрездені. Після чого з 1900 року у зв’язку з комерційними справами почались його численні подорожі по всьому світу. Враження від поїздок послугували поштовхом до початку його письменницької діяльності. Його подорожні есе і п’єси для театру користувалися великим успіхом, і він набув популярність у Німеччині як письменник-драматург. Він побував від Індії, Туреччини й країн Близького Сходу до Америки.

Після тривалого перебування в Нью-Йорку, в 1913 році О.Е. Бернхардт приїздить до Англії й мешкає у Лондоні. Там його застає Перша світова війна, і в 1915 році його як німецького підданого інтернують на острів Мен. Період ізоляції, зіткнення з людськими стражданнями у трагічних долях воєнного часу і особисті переживання цього періоду спонукали його до самозаглиблення та пошуку виходу із загального хаосу і духовної кризи. Роздуми над питаннями, пов’язані з сенсом життя, завданням людини і ставленням до Бога, все більше і більше пробуджували в ньому велике бажання допомогти людям і показати їм вірний шлях з їх нужди, заповнивши прогалини в області духовних знань. Після звільнення, знову повернувшись на батьківщину навесні 1919 року, він усвідомлює своє завдання — показати тим, хто шукає, нові знання про Закони Світобудови і допомогти людям знайти вихід з лабіринтів людських помилок.

З 1923 року О.Е. Бернхардт під ім’ям Абд-ру-шин (Абдрушин) починає записувати й публікувати свої перші доповіді у зошитах-брошурах «Листки Грааля» (Gralsblätter), де пізніше друкує також відповіді на поставлені до нього численні запитання. Обраний ним псевдонім «Абд-ру-шин» стародавнього персько-арабського походження і означає «Син Світла». Він їздить Німеччиною і сам виступає з публічними доповідями. В 1926 році Абд-ру-шин об’єднав і опублікував написані до того часу доповіді в книгу «В Світлі Істини». Нове Послання Грааля» (Im Lichte der Wahrheit. Neue Gralsbotschaft) — у так зване «мале» або «фіолетове» (за кольором обкладинки) видання, що складається з 43 доповідей. Подальші доповіді він продовжує публікувати у випусках «Листків Грааля», а з 1927 року — і в новому журналі «Заклик» (Der Ruf).

В 1928 році Абд-ру-шин зі своєю родиною переїздить на плато Фомперберг (Тіроль, Австрія). Незабаром на Фомперберг стали приїжджати люди, які хотіли бути поряд з Абд-ру-шином, черпати від нього нові знання і будувати своє життя відповідно до принципів «Послання Грааля». Абд-ру-шин поступився найбільш наполегливим проханням людей і дозволив деяким з них оселитися поблизу, з початку не маючи такої мети. Так з’явилося Селище Грааля, яке існує і понині.

В 1931 році Абд-ру-шин видає свою головну працю «В Світлі Істини. Послання Грааля» (Im Lichte der Wahrheit. Gralsbotschaft) — так зване «велике видання» 1931 року. Воно складається як з доповідей, які входили до «малого видання» 1926 року, так і з нових доповідей, що публікувалися у «Листках Грааля» і «Заклику». Абд-ру-шин побудував свій твір таким чином, що просте пояснення понять і стану речей крок за кроком доповнюється ширшими і докладнішими поясненнями, які також поступово розширюють і поглиблюють розуміння взаємозв’язків у Творінні. «Велике видання» 1931 року складається з 91 доповіді і додатку, що складається із «Десяти Заповідей Божих» і доповіді «Життя».

Оприлюднені 1934 року у вигляді книги «Відлуння Послання Грааля I» (Nachklänge zur Gralsbotschaft I) доповіді чітко окреслюють коло тих, для кого призначається подальше поступальне розширення Знання про Творіння. У людини, що йде далі, вже має бути сформоване живе переконання про те, до чого він доторкнувся в «Посланні Грааля». Перший том «Відлуння Послання Грааля» складається з 61 доповіді. Підготовлений до друку 1937 року другий том з 38 доповідей не був виданий через нападки на автора, що почалися, та численні зради з боку колишніх прихильників.

Наступні доповіді та відповіді на запитання для широкого кола читачів Абд-ру-шин зміг опублікувати в новому журналі «Голос» (Die Stimme), що друкувався в Швейцарії. Протягом 1937 року було видано 12 випусків, в яких були опубліковані 10 доповідей Абд-ру-шина. В останньому випуску було вказано, що через труднощі наступний випуск вийде в липні 1938 року, але ані видання подальших випусків «Голосу», ані можливе видання другого тому «Відлуння Послання Грааля» здійснити не вдалося.

Гітлерівська Німеччина анексувала Австрію, і того ж самого дня 12 березня 1938 року Абд-ру-шин був заарештований новим німецьким урядом націонал-соціалістичного режиму, а Селище Грааля було експропрійоване. Ціною багатьох зусиль і клопотань одного з учнів Абд-ру-шина випустили з в’язниці Інсбрука у вересні 1938 року. Додому він вже не повернувся: його було відправлено до заслання в Шлаурот під Герлітцем. Потім у березні 1939 року Абд-ру-шин разом з родиною переїхав до Кіпсдорфу (Рудні гори), де перебував під постійним наглядом гестапо, піддаючись регулярним допитам з боку представників таємної поліції. Будь-яка подальша діяльність для виконання свого Завдання була йому заборонена.

Внаслідок цих заходів Абд-ру-шин помер 6 грудня 1941. 11 грудня його земна оболонка була похована в Бішофсверді. 1949 року здійснено перенесення його останків в Селище Грааля на Фомперберзі до підготовленого склепу, що має форму піраміди.

У період з 1938 по 1945 роки «Послання Грааля» перебувало під офіційною забороною у фашистській Німеччині (а в НДР — до 1990).


Усе Послання Грааля з першої ж доповіді роз’яснює, що мета автора — надати тим, хто шукає, допомогу через роз’яснення Законів Світобудови, завдяки чому кожна людина зможе духовно дозріти і сформуватися як вільна, свідома особистість. Абд-ру-шин закликав будь-якого читача, що серйозно шукає, відкинувши упередження колишніх догм, об’єктивно перевірити правоту пропонованого слова. Стосовно своєї мети Абд-ру-шин в 1936 році писав:

«Я просто писав моє Послання Грааля, яке мені потрібно було принести людству. Оскільки це Послання охоплює знання про дію всього Творіння настільки всебічно, як це дотепер ще не могло бути надано, то у ньому люди точно дізнаються про шляхи, якими вони повинні йти, щоб дістатись до внутрішнього світу і з ним до радісної творчості вже на Землі.(...) Моя мета духовного роду! Проте я не несу нової релігії, не хочу засновувати ніякої нової церкви, так само як і секти, а з усією простотою даю ясну картину самостійної дії Творіння, що несе Волю Божу, з чого людина у змозі чітко усвідомити, які шляхи для нього добрі».

Відповідно до цієї керівної думки Абд-ру-шин постійно хотів зі всією об’єктивністю зуміти поставити в центр своє Послання, а не спрямовувати погляд на свою особистість, як на центр вчення. Ясно і виразно вимагав він від своїх читачів звертати увагу «на Слово, а не на того, хто його несе».

Відповідаючи на відповідне запитання, Абд-ру-шин ясно вказав, що знання, принесені в Посланні Грааля, він не черпав із сторонніх джерел, і що сам він не походить з якогось «напрямку» або «школи»:

«Я не вийшов ні з якої групи, не користувався жодною школою, ніде не вивчав і не здобував мої знання.(...) Те, що я стверджую в моїх доповідях, кажу я по переконанню з себе самого. І якщо в різних релігіях можна знайти подібності, то я їх точно не почерпнув звідти. Проте мене радує, коли в них констатується те ж саме або подібне. З усіх цих причин я постійно закликаю, щоб перевірялися слова, але не зверталася увага на того, хто говорить! Хто відтак захоче йти за мною, той справді серйозний шукач, що вміє міркувати сам. А інші люди, яким потрібно дотримуватися особистості, замість предмету, котрі, отже, і не можуть залишатися об’єктивними, не мають ніякої цінності для серйозного устремління вперед».

З такого висловлювання Абд-ру-шина стає зрозумілим, що всі біографічні дані про його особу на зовнішньому життєвому шляху не повинні відволікати від того, що йому дійсно потрібно було принести.

Людям, які серйозно прагнули нових знаннь, щоб звільнитися від помилок та змінюватися в духовному сенсі, для втілення цього Знання у життя, він завжди давав більше. Усього Абд-ру-шин залишив письмово близько трьохсот доповідей та ста тридцяти відповідей на запитання.