Автогол

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Автого́л або гол у свої ворота — в спортивних іграх взяття (зазвичай випадкове) гравцем команди, що захищається власних воріт, зараховується як гол команди, що атакує.

Футбол[ред.ред. код]

У футболі автогол в ряді випадків не зараховується (правило 10 гри в футбол): «якщо м'яч був спрямований у власні ворота першим торканням при пробитті штрафного удару, вільного штрафного удару, удару від воріт, кутового удару або безпосередньо вкиданням ауту». У всіх цих випадках призначається кутовий удар. Ряд випадків, передбачених правилами, має лише теоретичне значення (наприклад, навряд чи на практиці можна потрапити у свої ворота з кутового).

Оскільки при взятті воріт враховується порушення правил тільки атакуючою командою, автогол може бути забитий, наприклад, рукою.

Гравець, який забив м'яч у свої ворота, вважається автором гола (з позначкою «в свої ворота»), якщо м'яч без його торкання не потрапив би в рамку воріт. В іншому випадку гол записується на ім'я гравця атакуючою сторони, що бив по воротах. При підрахунку загального числа голів, забитих гравцем в ході турніру, автогол не враховується.

Хокей[ред.ред. код]

У хокеї також є автогол, але гол зараховується не на ім'я гравця, який забив шайбу у свої ворота, а на ім'я атакуючого гравця іншої команди, який останній доторкнувся до шайби.

Посилання[ред.ред. код]