Агата Крісті (гурт)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Агата Кристи
фотографія
Зліва направо: Андрій Котов, Вадим Самойлов, Олександр Козлов і Гліб Самойлов
Основна інформація
Жанр Готик-рок
Арт-рок
Пост-панк
Роки 1988 — 2010
Країна СРСР СРСР
Росія Росія
Звідки Свердловськ
Мова Російська
Склад Вадим Самойлов
Гліб Самойлов
Дмитро Хакімов
Костянтин Бекрев

«Агата Кристи» — російський рок-гурт, заснований у 1987 році Вадимом Самойловим, Олександром Козловим та Петром Маєм. Історія існування гурту розпочинається з 1988 року в Свердловську. З самого початку Гліб Самойлов не брав участі у створенні гурту, однак він приєднався до групи під час запису альбому "Второй фронт". Свій вступ до гурту він прокоментував наступним чином: «Під час запису другого альбому у хлопців не вистачало пісень, тому вони попросили мене дати їм декілька пісень, так би мовити, „в займи“, в результаті чого мені довелось співати та грати на гітарі».

Напротязі існування групи її творчість перетинаєтся з багатьма напрямими в рок-музиці, однак домінуючим в їхній творчості залишається пост-панк. Склад гурту змінювався декілька раз, однак в його основі незмінно залишались брати Самойлови. Візитною карткою гурту є певного роду містичність, депресивна атмосфера, експресивна манера виконання пісень. Такі композиції як «Как на войне», «Опиум для никого», «Вечная любовь», «Сказочная тайга» та «Истерика» стали визнаними хітами. Зараз на рахунку групи: десять студійних альбомів, пять збірок, два альбоми з реміксами, три макс-сингли та вісімнадцять відеокліпів. У 2009 році музиканти повідомили про припинення існування колективу та поїхали у прощальне турне Росією та Україною. Останній концерт відіграли на фестивалі «Нашествие-2010».

Склад гурту[ред.ред. код]

Поточний[ред.ред. код]

Колишні учасники[ред.ред. код]

Історія[ред.ред. код]

ВІА «РТФ УПІ»[ред.ред. код]

Початок шляху[ред.ред. код]

Ідея створення гурту прийшла до трьох однокласників однієї з свердловських середніх шкіл у далеких 1980-х. На той час Вадим Самойлов, Олександр Козлов та Петро Май грали у шкільному ансамблі. Вступивши до вищів, у 1985 році на базі радіотехнічного факультету Уральського політехнічного інституту вони заснували власний ВІА «РТФ УПІ».

Перші альбоми[ред.ред. код]

У цей період творчості репетиції проходили в місцевому комітеті комсомолу, а пісні записувались «самвидавом». Так народились магнітоальбоми «Если» (1985), «Голос» (1986), «Свет» (1987).

Кінець 80-тих[ред.ред. код]

Нове ім'я[ред.ред. код]

На початку 1988 року гурт змінює назву. Серед кількох запропонованих Олександром Козловим (зокрема «Жак Ів Кусто») було обрано «Агата Кристи». Під цим іменем 20 лютого вони дають свій перший великий концерт в актовому залі Уральського політехнічного інституту міста Свердловська. Ця дата вважається офіційним днем народження гурту. В тому ж році записується перший офіційний альбом «Второй фронт». Після його виходу гурт виконує пісні у пост-панківському ритмі і поєднує бравурні мелодії із ремінісценціями неокласицизму та європейської камерної музики.

«Агата» починає активно гастролювати країною, бере участь у таких рок-фестивалях, як 3-тій Свердловський (вересень 1988), «СыРок» (Москва, кінець 1989). Пізніше вона фігурувала у прогамах «Інтершанс» і «Сходинка до Парнасу».

У червні 1989 до братів Самойлових і Олександра Козлова приєднався Альберт Потапкін, який привів за собою свого колегу по гурту «Флаг» Лева Шутильова (клавішні).

У новому складі гурт виступив на 4-му Свердловському рок-фестивалі, представив радянський рок на Фестивалі мистецтв у Глазго (Шотландія).

1990-ті[ред.ред. код]

Для гурту 1990-ті роки — це суміш симфонічного і арт-року, рок-н-ролу й декадансу.

Після запису альбому «Коварство и любовь» «Агату» помітили, пройшла черга вдалих виступів на рок-фестивалях. Під час запису альбому «Декаданс» гурт залишає Петро Май, а на його місце запрошують Андрія «Піонера» Котова (колишнього учасника «Кабінету»). Через рік гурт записує вдалий і неочікувано енергічний альбом «Позорная звезда». Кліпи відразу потрапляють в ротацію на телебачення, починаються успішні гастролі країною. Наступний альбом, «Опіум», приносить шалену славу, музиканти перебираються до Москви. Але гурт звинувачують в пропаганді наркотиків, в житті братів Самойлових починається проблемний період, який позначився на творчості дворічною паузою.

Міленіум[ред.ред. код]

На початку нового тисячоліття «Агата» — вже електронно-гітарний гурт з експресивною манерою виконання, сповнених спробами психоаналізу.

Дискографія[ред.ред. код]

ВІА РТФ УПІ[ред.ред. код]

Ранні магнітоальбоми
 • Если (1985)
 • Голос (1986)
 • Свет (1987)

Агата Кристи[ред.ред. код]

Офіційні альбоми

Відеографія[ред.ред. код]

 • 1988 — «Наша правда», режисер Андрій Разбаш
 • 1989 — «Viva Kalman!», режисер Андрій Разбаш
 • 1994 — «Нисхождение», режисер Ігор Пісоцький
 • 1994 — «Новый год», режисер Юрій Морозов
 • 1994 — «Сказочная тайга», режисер Віктор Конісевич
 • 1994 — «Как на войне», режисери Ігор Пісоцький, Володимир Козловський
 • 1995 — «Опиум для никого», режисер Анатолій Берсенев
 • 1996 — «Два корабля», режисер Віктор Конісевич
 • 1997 — «Моряк», режиссер Андрій Лукашевич
 • 1998 — «Ковер-вертолет», режисер Віктор Конісевич
 • 1999 — «Дорога паука», режисери Г. Орлов, А. Муравйов
 • 2000 — «Секрет», режисери Г. Орлов, А. Муравьев
 • 2000 — «Выпить море», режисери Вадим Самойлов, Гліб Самойлов
 • 2001 — «Пуля», режисер Віктор Конісевич
 • 2004 — «Триллер», режисер Андрій Лукашевич
 • 2005 — «Веселый мир», режисер Андрій Лукашевич

Сольні проекти[ред.ред. код]

 • 1991 — «Маленький Фриц» (сольний альбом Гліба Самойлова)
 • 1994 — «Свистопляска» (сольний альбом Гліба Самойлова, не виданий)
 • 1994 — «Intermezzo: Digital Generation» (сольний альбом Олександра Козлова)
 • 2003 — «Полуострова» (сольний альбом Вадима Самойлова та Владислава Суркова, виданий обмеженим тиражом «для друзів» та не поступав до продажу)
 • 2004 — «Тень вампира» (спільний альбом гурту «Пикник» та Вадима Самойлова)

Нагороди і визнання[ред.ред. код]

«Агата Кристи» — єдиний російський рок-гурт, що чотири рази отримував Національну музичну премію «Овація»

Посилання[ред.ред. код]