Азі Асланов (станція метро)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Азі Асланов
1-а Лінія

Загальні дані
Тип колонна мілкого закладення
Кількість платформ 1
Тип платформ(и) острівна
Форма платформ(и) пряма
Дата відкриття 10 грудня 2002 року
Архітектор(и) Расім Алієв,
Акіф Абдуллаєв
Інженер(и)-конструктор(и) Алі Джафаров
Виходи до вул. Фаталі Хана Хойского,
Ататюрка проспект

«Азі Асланов» (азерб. Həzi Aslanov) — станція Бакинського метрополітену, розташована на Лінії 1 за станцією «Ахмедли» і є кінцевою.

Станція введена в експлуатацію 10 грудня 2002 року в складі ділянки «Ахмедли» — «Ази Асланов». Отримала свою назву на честь радянського воєначальника, Азі Ахад-огли Асланова.

Станція знаходиться на самій околиці міста в районі селища Ахмедли, недалеко від зихского шосе; в цьому районі станом на 2008 рік ведеться активне житлове будівництво. Має два виходи, які ведуть у підземні переходи.

Характеристика[ред.ред. код]

Будівництво станції «Азі Асланов» почалося в середині 1980-х років. На початку 1990-х років, у зв'язку з розпадом СРСР і в результаті сформованої в республіці ситуації, утворився застій у будівництві комплексу. У 1993 році було дано відповідні доручення про визначення джерел фінансування для продовження будівництва Бакинського метрополітену і про проведення переговорів з метою придбання інвестицій. Однак ці переговори так ні до чого і не привели, і роботи з будівництва станції були припинені майже на 10 років. На початку 2001 року Європейський союз виділив на будівництво 4,5 млн євро, і інтенсивні роботи відновилися. Фінансування ж будівництва тунелів (5,5 млрд манатів) повністю лягло на плечі держави. Основна частина виділених коштів пішла на закупівлю вельми дорогого устаткування і лише менше половини — на саме будівництво.

Посилання[ред.ред. код]