Акансех

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Координати: 20°48′ пн. ш. 89°23′ зх. д. / 20.800° пн. ш. 89.383° зх. д. / 20.800; -89.383

Акансех (Мексика)
Акансех
Акансех
Одна з масок піраміди

Акансех , Acanceh — руїни міста майя на території мексиканського штату Юкатан . Сучасне місто Акансех, де знаходяться руїни, розташований в 21 км від Меріди, столиці штату. Акансех є адміністративним центром однойменного муніципалітету, з населенням трохи більше 15 тисяч жителів.

Назва міста Акансех з іспанської, дослівно звучить таким чином: перша частина — Acan — перекладається як «стогін» чи «голос», друга — Ceh — як «олень». Таким чином, назва міста перекладається як «стогін оленя». Швидше за все, це пояснюється тим, що в часи племен майя в тутешніх місцях полювали на оленів.

Деталь Палацу
Піраміда, південний бік

Місто Акансех почало свою історію в період, між 200-ми та 300-ми роками. н. е.., в ранній класичний період месоамериканської хронології. Площа древнього міста займала більше 4 км², в місті було близько 400 споруд. До теперішнього часу 3 споруди відновлені та відкриті для огляду. У ході недавніх розкопок відкрито нові споруди.

Головною ж пам'яткою сучасного міста Акансех є піраміда, що знаходиться поряд із церквою. Вона складається з трьох рівнів, заввишки 11 метрів. Самий перший і самий древній рівень, шириною 50 метрів і висотою 6 метрів, прикрашений великою кількістю різьблених зображень у вигляді масок та різноманітних фризів. Перший рівень має багато кімнат. Завдяки цьому його назвали «Палацом штукатурних зображень».

Архітектура стародавнього міста Акансех вельми близька архітектурному стилю колись знаменитого міста Теотіуакана, який свого часу називали «Містом богів». На цій підставі деякі археологи припускають, що Акансех в часи розквіту був колонією Теотіуакана.