Акокантера

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

АКОКАНТЕРА — Acokanthera (грец. akakh­menos — загострений + anthera — пиловик) — рід чагарників родини кутрових (Apocynaceae). Налічує близько 15 видів, які ростуть у тропіках Африки.

Акокантера отруйна — Acokanthera venenota G. Don. — вічнозелений чагарник, у природних умовах досягає 4–5 м, з голими зеленими гілками. Черешок листка дуже короткий, потовщений. Листя супротивне, овальне, до 12 см завд., 2,5–5 см завш., блискуче, шкірясте, загострене на верхівці. Квітки білі або рожеві, майже сидячі, з яйцеподібно-ланцетними пелюстками, зібрані в щільні голівчасті або гроноподібні суцвіття. Плід — попелясто-чорна, куляста, схожа на маслину ягода, діаметром 2 см. Цвіте в січні — березні.

Як сировину використовують корені, деревину і кору. Основними БАР є серцеві глікозиди (уабаїн, акокантерин, абісинін, аковенозид А, глюкоаковенозид В).

Екстракт застосовується в медичній практиці в дуже низьких дозах при серцевій недостатності та деяких порушеннях ритму (аритмії). У африканців використовується для приготування отруйних стріл.

Джерела[ред.ред. код]

  • Муравьева Д.А. Тропические и субтропические лекарственные растения. — М., 1983.