Активний захист

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Активний захист (англ. Active protection system APS) — назва систем так званого «активного» захисту військової техніки, суть яких полягає у впливі на випущені противником засоби ураження (ракета, снаряд) з тим щоб змінити їх траєкторію, зменшити ймовірність попадання в ціль, різко знизити ефективність дії.

Принцип[ред.ред. код]

Як правило системи активного захисту реалізуються у трьох напрямках: створення атакуючому противнику, та системі наведення ракет (снарядів) активних радіолокаційних (електромагнітних, акустичних та ін.) перешкод; відведення керованих, в тому числі самонавідних, ракет (снарядів) за допомогою швидко встановлених хибних цілей; вплив на підлітаючу загрозу (ракета, снаряд) з метою її знищення.

Практика[ред.ред. код]

Часто використовується на танках, бойових кораблях та гелікоптерах. Сучасні прийняті на озброєння спеціальні інфрачервоні і лазерні випромінювачі, здатні впливати на ПТКР з інфрачервоним лазерним наведенням. Більш раннім зразком активного захисту є спеціальні гранатомети, які вистрілюють димові гранати, тим самим створюючи димову завісу і таким чином ускладнюючи противнику спостереження, визначення місця розташування та наведення зброї на ціль.

Зображення[ред.ред. код]

В Україні[ред.ред. код]

Сучасні українські розробки:

  • Україна Комплекс активного захисту (КАЗ) — «Заслін».
  • Україна Комплекс оптико-електронної протидії (КОЕП) — «Варта».

Див. також[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]

Джерела[ред.ред. код]