Алессандро Турч

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Алессандро Турч
італ. Alessandro Turchi
Дата народження 1578
Місце народження Верона
Дата смерті 22 січня 1649(1649-01-22)
Місце смерті Рим
Жанр живопис
Навчання Феліче Брузасорці

Алессандро Турч, на прізвисько Моргун (L'Orbetto) (італ. Alessandro Turchi; нар. 1578 р. Верона - пом. 22 січня 1649 р. Рим) - італійський художник епохи раннього бароко.

Життя і творчість[ред.ред. код]

Був учнем веронского художника - маньєристи . У 1603 почав працювати самостійно. У 1610 написав вівтарну картину для Веронської церкви Св. Луки, в 1612 отримав замовлення від Веронської гільдії ювелірів на іншу вівтарну картину - « Мадонна і святі» (нині втрачена). Після цього покинув майстерню Брузасорці і поїхав в Венецію. У 1616 переїхав до Риму, брав участь у створенні фресок в Квірінальському палаці і написав полотно « Христос, Магдалина і ангел» для кардинала Сципіон Каффареллі-Боргезе ( нині - в галереї Боргезе). У Римі його живопис перебувала під впливом творчості Карраччі, Караваджо та Гвідо Рені, при цьому художник пом'якшував гру світлих і темних тонів римських майстрів, переробляючи їх в дусі вивченої ним венеціанської школи живопису.

У 1619 написав вівтарне полотно « Сорок мучеників» для капели церкви Санто-Стефано в Вероні. Потім виконав ще ряд замовлень з релігійної тематики для римських церков (« Втеча до Єгипту», « Святе сімейство», « Св. Карло Борромеус»). Для графа Джанджакомо Джусті написав в 1620 році алегоричну картину « Меркурій і Афіна Паллада», а потім ще три полотна. У 1621 створив для французького кардинала Франсуа де Сурдіса картину « Воскресіння Христа» (нині в кафедральному соборі Бордо ). У тому ж році закінчив картини « Св. Карло Борромеус »та« Богородиця у Славі »для римської церкви Сан-Сальваторе.

У 1637 за підтримки кардинала Франческо Барберіні став президентом римської художньої академії ді Сан-Лука, в 1638 вступив в папську Академію віртуозів (Accademia dei Virtuosi). Створював свої живописні твори як на полотні, так і на інших матеріалах - на мармурі, штукатурці, кераміці. Його картини купували багато знаменитих його сучасників, і серед них кардинали Рішельє та Мазаріні, король Франції Людовик XIV і штатгальтер Нідерландів Вільгельм III Оранський.

Сестра А. Турч була дружиною художника ́Гіацинта Джіміджані .

Галерея[ред.ред. код]