Альдо Моро

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Альдо Моро (італ. Aldo Moro, * 23 вересня 1916, Мальє — 9 травня 1978, Рим) — 54-й Голова Ради Міністрів Італії в 19631969 і 19741976 роках, християнський демократ.

Ранні роки[ред.ред. код]

Народився в 1916 році в Мальє. Батьки його були педагогами. Його політична кар'єра почалася ще в період фашизму, коли країною керував Беніто Муссоліні. Навчався в університеті, де був лідером руху «Федерація католицьких студентів».

Політична діяльність[ред.ред. код]

В 1946 році обраний депутатом «Установчих зборів» і став членом «комісії 75», що розробляє проект конституції. Він став віце-міністром закордонних справ у п'ятому кабінеті Де Гаспері, але був проти приєднання Італії до НАТО і був прихильником співробітництва з лівими партіями. В уряді Моро очолював Християнсько-Демократичну партію. Його перший лівоцентристський кабінет був за участі соціалістів. У 1970-х роках він був автором проекту, що отримав назву «історичний проект». Суть його полягала в тому, що комуністи тепер повинні були пройти і в уряд. Це був беспрецендентний крок на Заході, так як в більшості країн НАТО комуністи були відсутні в уряді ще з кінця 1940-х років. Комуністи отримали третину голосів.

Моро очолював 5 кабінетів:

Вбивство[ред.ред. код]

15 березня 1978 року Моро був викрадений угрупованням «Червоні бригади». Його автомобіль був притиснутий до узбіччя, а сам він повезений в невідомому напрямку. Альдо Моро шукали 35000 солдат, всюди були розставлені блокпости. Організація висувала політичні вимоги, при виконанні яких погоджувалася його звільнити. Папа римський Павло VI пропонував себе в заручники замість Моро.

Альдо Моро у «Червоних бригад»

9 травня 1978 року в Римі в багажнику червоного «Рено», припаркованого між штаб-квартирами двох великих політичних партій, був виявлений труп Альдо Моро.

Кінематограф[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]

Альдо Моро