Янгол-охоронець

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Янгол-охоронець на німецькій поштовій марці, 1900 рік
Янгол-охоронець. П'єтро да Кортона, 1656 рік

Янгол-охоронець — янгол, призначений для охорони і керівництва конкретної людини або групи.

Віру в янголів-охоронців можна простежити протягом усієї античності. Концепція опікунства янголів і їх ієрархія були широко розвинені в християнстві у п'ятому столітті Псевдо-Діонісієм Ареопагітом.

Теологія янголів і духів опікунства зазнала безліч удосконалень з 400 року. Віра, як на Сході, так і на Заході, є у тому, що янголи-охоронці служать для захисту людини — їх призначає Бог, і справжня молитва до Бога йде саме від імені цієї особи.

Походження[ред.ред. код]

Переконання, що Бог посилає духів дивитися за кожною людиною, було поширене у стародавній грецькій філософії, і посилалося на Платона в «Федоні». Ця віра платоніків виводиться безпосередньо (як «ідея» вчення Платона) від зороастризму. Ідея з'являється в Старому Завіті, хоча він конкретно не сформульований і не розмежований.

У пізньому іудаїзмі «люди мають небесного представника, янгола-охоронця. Це нова концепція зороастрійського походження.» Переконання, що янголи можуть бути гідами і прохачами для людей можна знайти в Роботі 33:23-6, і у книзі Даниїла (зокрема, Даниїл 10:13) й янголи, здається, можуть бути віднесені до певної країни. У цьому останньому випадку «князь перського царства» мав на увазі одного із занепалих янголів також відомого багатьом як демон. У вірші згадується «Михайло, один з перших князів», і Михайло є одним з небагатьох янголів, названих в Біблії. У Новому Завіті книга Іуди Михаїл описується як архангел. Книга Єноха, частина канону Ефіопської православної церкви Святого Писання, говорить, що Бог буде «набирати охорону зі святих янголів над усіма праведними» (1 En 100:5), щоб охороняти їх під час кінця часів, у той час як безбожний руйнується.

У Євангелії від Матвія 18:10, Ісус говорить дітям: «Дивіться, що ви не дивіться вниз на одну з цих маленьких, бо кажу вам, що Янголии їх на небесах завжди бачать обличчя Мого Отця Небесного.» Часто це розуміють так, що діти знаходяться під захистом янголів-охоронців, і це, здається, підтверджується Євреям 1:14, коли говорять про янголів, «Чи не всі вони духи служебні, що їх посилають на службу для тих, хто має спасіння успадкувати?»

У Діяннях 12:12-15 є ще один натяк на переконання у тому, що конкретний янгол призначається для захисту кожної людини. Після того як Петро був виведений з в'язниці янголом, він пішов у будинок "Марії, матері Івана, якого ще називали Марком. Служниця, Рода, впізнала його голос і побігла розповісти групі, що Петро знаходиться там. Однак група відповіла: «Це має бути його ангел» (12:15). При цьому, янгол Петра найбільш часто зображався янголом-охоронцем у мистецтві, найбільш відома — фреска Рафаеля «Визволення апостола Павла з темниці» у Ватикані.

Молитва до янгола-охоронця[ред.ред. код]

Янголе Христовий, Охоронцю мій Святий і Покровителю душі і тіла мого! Все мені прости, чим я згрішив сьогодні, і від усякої спокуси супротивника визволи мене, щоб я ніяким гріхом не прогнівив Бога мого, але молися за мене, грішного і недостойного слугу Твого, щоб стати мені достойним Благости й Милости Всесвятої Трійці, і Матері Господа мого Ісуса Христа, і всіх Святих. Амінь.

Див. також[ред.ред. код]