Андреа дель Сарто

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
(Перенаправлено з Андреа Дель Сарто)
Перейти до: навігація, пошук
Андреа Дель Сарто

Андреа Дель Сарто (Вануччі Франческо) (*16 липня 14861531) — італійський художник епохи Відродження, представник флорентійської школи Високого Відродження, один з портретистів свого часу. Ним створені монументальні, величні вівтарні картини («Мадонна з гарпіями», 1517), фрескові цикли у флорентійських монастирях.

Життєпис[ред.ред. код]

Народився у місті Флоренція.Навчався у художника П'єро ді Козімо. Але значно більший вплив нв становлення художньої манери Андреа дель Сарто мали твори Леонардо да Вінчі, фра Бартоломео, Мікеланджело. По запрошенню короля Франції Франциска 1-го у 1518-1519 рр. працюав вмісті Париж.

Помер на 45 році життя у Флоренції.

Творчість[ред.ред. код]

Палітра Андреа дель Сарто відрізнялась соковитістю і приємними кольоровими переходами.В релігійних образах є надзвичайна орієнтація на уславлені і занадто ідеалізовані типи мадон, жінок-святих,маленького Христа та Івана Хрестителя. Вивчення композиції Мікеланджело в тондо «Свята Родина» кепсько вплинуло на картини дель Сарто, бо персонажі дель Сарто втратили героїчний характер, а картини свідчать про втрату індивідуальності художником. Сарто став одним з малосамостійних послідовників Мікеланджело та народження маньєристів Флоренції. Фреска дель Сарто «Таємна вечеря» свідчить про добре вивчення подібної композиції Леонардо в Мілані,але втратила драматизм і психологічну напруженість персонажів Леонардо.

Самостійнішим він залишився у своїх портретах, де пропадала орієнтація на чужі зразки і авторитети.

Країни світу, де зберігають твори дель Сарто[ред.ред. код]

  • Іспанія
  • Італія
  • Німеччина
  • Росія