Анемона дібровна

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Анемона дібровна
Anemone nemorosa
Anemone nemorosa
Біологічна класифікація
Домен: Еукаріоти (Eukaryota)
Царство: Зелені рослини (Viridiplantae)
Відділ: Streptophyta
Надклас: Покритонасінні (Magnoliophyta)
Клас: Еудікоти (Eudicots)
Порядок: Жовтецевоцвіті (Ranunculales)
Родина: Жовтецеві (Ranunculaceae)
Рід: Анемона (Anemone)
Вид: Анемона дібровна
Біноміальна назва
Anemone nemorosa
Посилання
US-NLM-NCBI-Logo.svg NCBI: 37489
Wikispecies-logo.svg Віківиди: Anemone nemorosa

Анемо́на дібро́вна (Anemone nemorosa) — рослина висотою 10—25 см, з довгими підземними кореневищами. Листки пальчасто-роздільні. Квітки поодинокі, з білими або рожевуватими з нижнього боку листочками оцвітини. Плоди — багатогорішки, з короткими носиками. Цвіте у квітні — травні.

Квітки анемони закриваються на ніч і перед дощем — це засіб для захисту пилку від вологи. Розмножується кореневищами і насінням. Цвітіння настає тільки на 10—12 рік після висівання насіння. Якщо навесні кореневище залишається без наземної частини, рослина гине. Ось чому не слід зривати її на букети.

У листяних і мішаних лісах росте рослина дещо схожа на дібровну анемона жовтецева ({A. ranunculiodes) з жовтими квітками (іноді ці види зустрічаються разом). Обидва види мають лікувальні властивості. Великі (до 3—5 см у діаметрі) білі квітки на довгих квітконосах в анемони лісової ('A.sylvestris), поширеної в лісостепових і степових районах. А в анемони нарцисоцвітої (A. narcissiflora), що росте в Карпатах, численні білі квіти (до 2 см у діаметрі) зібрані в зонтик.

Поширення[ред.ред. код]

Квіти анемони дібровної

Росте у Карпатах і на Поліссі, зрідка в Лісостепу. У вологих тінистих місцях, особливо в западинках, на пухкому поживному ґрунті розвивається у великій кількості.

Походження назви[ред.ред. код]

Міжнародна назва роду походить від грецького «вітер» (час цвітіння рослини збігається з періодом весняних вітрів). Видова назва в перекладі з латинської мови — «дібровна».

Естетичні характеристики[ред.ред. код]

Квітка анемони

Анемони — декоративні рослини, усі вони потребують охорони. В рослині є отруйні речовини.

Листок дуба Це незавершена стаття з ботаніки.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.