Анубіас

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Анубіас - це багаторічна рослина родини ароїдних.

Поширення[ред.ред. код]

Анубіаси розповсюджені на Африканському континенті від Сьєрра-Леоне до Анголи. Всі вони є болотяними багаторічними рослинами та зазвичай ростуть у тропічних лісах, а саме болотах, берегах річок та струмків. На батьківщині вони ростуть більшу частину року над поверхнею води і тільки у період дощів занурюються у воду. Ця особливість дає анубіасам можливість нормально розвиватися у штучних умовах в палюдаріумах, у вологих тераріумах та акваріумах.

Анубіас карликовий[ред.ред. код]

Більшість різновидів анубіасів є дуже рідкісними гостями в акваріумах любителів, оскільки умови їх утримування і розмноження складні. Винятком може служити лише анубіас карликовий (Anubias barteri var. nana). Це дуже оригінальна на вигляд, мініатюрна рослина висотою до 10-12 см. Анубіас утворює щільні чагарники черепицеподібно розташованого овального листя темно-зеленого кольору із глянцевою поверхнею.

Розміщують його на передньому плані акваріума, рівень води в якому не повинен перевищувати 30-35 см. Утримують анубіас в чистій воді при температурі 24-28оС. Акваріумна вода може бути дуже м'якою чи жорсткою (твердість 2-16о), активна реакція рН 6-8. У каламутній старій акваріумній воді листя анубіаса покривається органічним нальотом, що порушує живлення рослини і погіршує її зростання. Тому необхідно підміняти до 1/5-1/10 об'єму води щотижня. Анубіас не скидає свого листя при зміні фізико-хімічних параметрів води після її підміни.

Рослина боїться прямих сонячних променів. Кількість світла, що падає на анубіас, повинно бути помірним. При яскравому освітленні листя рослини швидко покривається водоростями. Потужність люмінесцентних ламп становить 0,25-0,3 Вт/л, а ламп розжарювання – 0,7-0,8 Вт/л. У декоративному акваріумі анубіас найкраще розташовувати в тіні вищих за зростом рослин. Тривалість світлового дня складає не менше 12 годин на добу.

Ґрунт для карликового анубіаса повинен бути добре замуленим, багатим на органічні речовини. Як субстрат найкраще використовувати грубозернистий пісок або дрібну гальку. При посадці рослини коріння заглиблюють у ґрунт на 1/2-2/3 їх довжини, а решту частини і кореневище залишають над поверхнею ґрунту. Можна притиснути кінці коріння камінчиками або прикріпити їх ниткою до корча. Рослина, що піднімається над ґрунтом за допомогою коріння-підпори, виглядає дуже красиво.

Розмножується карликовий анубіас шляхом утворення на кореневищі бічних відростків. Після утворення у них 5-6 листочків відросток можна відокремити від материнської рослини і пересадити на нове місце.