Анімація (мистецтво)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук


Анімований кінь

Мультиплікація, анімація, мультиплікаційне кіно, анімаційне кіно — вид кіномистецтва, твори якого створюються методом покадрової зйомки послідовних фаз руху мальованих (графічна або мальована мультиплікація) або об'ємних (об'ємна або лялькова мультиплікація) кіно.

Технологія[ред.ред. код]

Мультфільми (кінцевий продукт мультиплікації) створюються шляхом або покадрової зйомки покроково вручну пересуваються нерухомих об'єктів, або промальовуванням (на целулоїд е, папері або в комп'ютері) фаз рухів об'єктів , з подальшим їх поєднанням в єдиний відеоряд.

Історія[ред.ред. код]

Історія мультиплікації починається 20 липня 1877 у у Франції, коли інженер-самоучка Еміль Рейно створив і представив публіці перший праксиноскоп. 28 жовтня 1892 а Еміль Рейно демонструє в паризькому Музеї Гревен Перші графічні стрічку за допомогою апаратів «оптичний театр», що діють інакше, ніж кінопроектор - до винаходу кінематографа.

Перші мультфільми представляли собою мальовані і розфарбовані від руки пантоміми тривалістю аж до п'ятнадцяти хвилин. Вже тоді могло застосовуватися звуковий супровід, синхронізоване з зображенням. Рейно створив також мультфільми, в яких поряд з малюнками застосовувалися фотографії. Надалі внесок у розвиток мультиплікації вносили інші мультиплікатори, створюючи картини в різних жанрах і техніках.