Араукарія бразильська

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Араукарія бразильська
Araucaria angustifolia.jpg
Біологічна класифікація
Домен: Ядерні (Eukaryota)
Царство: Зелені рослини (Viridiplantae)
Відділ: Streptophyta
- Streptophytina
- Ембріофіти (Embryophyta)
- Судинні (Tracheophyta)
- Euphyllophyta
- Насінні (Spermatophyta)
- Хвойні (Coniferophyta)
Клас: Хвойні (Coniferopsida)
Порядок: Хвойні (Coniferales)
Родина: Араукарієві (Araucariaceae)
Рід: Араукарія (Araucaria)
Вид: Араукарія бразильська
Біноміальна назва
Araucaria angustifolia
Посилання
US-NLM-NCBI-Logo.svg NCBI: 56992

Араукарія бразильська або «сосна Парани» (порт. pinheiro-do-paraná, ісп. pino paraná, наукова назва Araucaria angustifolia) — вид хвойних дерев роду Араукарія.

Поширена на півдні Бразилії (штати Мінас-Жерайс, Сан-Пауло, Парана, Санта-Катаріна і Ріо-Гранде-ду-Сул, деяких місцевостях у Парагваї і північному сході Аргентини (провінції Місьйонес і Коррієнтес), де вона росте на плоскогір'ях на висоті 500-1800 метрів над рівнем моря.

Араукарія бразильська — вічнозелене дерево, що досягає 40 м заввишки, товщини стовбура - 1 м у діаметрі. Листя жорстке, товсте, трикутне у перетині 3-6 см завдовжки, 5-10 мм завширшки в основі, з гострими як бритва краями. Вони зберігаються протягом 10-15 років та вкривають майже все дерево за винятком стовбура та найтовщих гілок.

Це дводомна рослина, тобто з чоловічими та жіночими шишками на різних деревах. Чоловічі шишки довгасті, спочатку 4 см завдовжки, к моменту випускання пилку розширюються до 10-18 см завдовшки та 15-25 мм завширшки. Подібно до всіх хвойних дерев — обпилюються вітром. Жіночі шишки, які достигають восени близько 18 місяців після запилення, сферичні, крупні, 18-25 см у діаметрі, тримають близько 100-150 зерен насіння. Шишки розпадаються в зрілості, щоб випустити довге горіхо-подібне насіння розміром у 5 см, яке потім розниситься птахами, такими як Блакитна Сойка (Cyanocorax caeruleus).

Посилання[ред.ред. код]