Атидові

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Атидові
Caridina multidentata
Біологічна класифікація
Домен: Еукаріоти( Eukarya)
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Членистоногі (Arthropoda)
Підтип: Ракоподібні (Crustacea)
Клас: Вищі ракоподібні (Malacostraca)
Ряд: Десятиногі (Decapoda)
Підряд: Плеоцимати (Pleocyemata)
Інфраряд: Креветки (Caridea)
Надродина: Atyoidea
(De Haan, 1849)
Родина: Atyidae
(De Haan, 1849)
Посилання
Commons-logo.svg Вікісховище: Atyidae
EOL: 1231
ITIS logo.jpg ITIS: 97243
US-NLM-NCBI-Logo.svg NCBI: 96235
Wikispecies-logo.svg Віківиди: Atyidae

Атидові, або прісноводні креветки (Atyidae) — родина креветок, представлених у тропічних та більш помірних водах світового океану. Єдина родина у надродині Atyoidea.[1] Дорослі особини потребують постійного перебування у прісній воді, хоча деякі з видів (наприклад, гавайська креветка) можуть мешкати і у солонуватому середовищі. Це єдина родина, що входить до складу надродини Atyoidea.

Креветки родини Atyidae здобули популярність серед акваріумістів не в останню чергу завдяки зусиллям японського аква-дизайнера Такесі Амано, що популяризував вид Caridina multidentata. Крім креветок Амано акваскейпи є домівкою для багатьох інших видів, що належать переважно до родів Caridina та Neocaridina.

Класифікація креветок за родами здійснюється на основі робіт Семмі Де Граве та його партнерів[1], що були оприлюднені у 2009 році та зазнали деяких доповнень з того часу[2][3].

Роди[ред.ред. код]

Галерея[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]

  1. а б Sammy De Grave, N. Dean Pentcheff, Shane T. Ahyong et al. (2009). «A classification of living and fossil genera of decapod crustaceans». Raffles Bulletin of Zoology. Suppl. 21. с. 1–109. 
  2. Yixiong Cai (2010). «Atydina, a new genus for Caridina atyoides Nobili, 1900, from Indonesia (Crustacea: Decapoda: Atyidae)» (PDF). Zootaxa 2372. с. 75–79. 
  3. Jasmine Richard, Sammy De Grave & Paul F. Clark (2012). «A new atyid genus and species from Madagascar (Crustacea: Decapoda: Caridea)» (PDF). Zootaxa 3162. с. 31–38. 

Посилання[ред.ред. код]