Аудіофіл

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Аудіофіл (лат. audio «чую», дав.-гр. φιλ — любити) — людина, яка любить високоякісну звукову апаратуру[1][2]. Термін часто плутають з меломаном, але його правильніше використовувати для любителів музики взагалі. Аудіофіли воліють найточніші аудіо-репродукції, пред'являючи максимальні вимоги як до апаратури, так і до місця (приміщення) для прослуховування, як до їх звукових якостей, так і до естетики[джерело не вказано 1459 днів] (геометрична симетричність обох трактів, звукоізоляція від сторонніх шумів). В промисловості подібна техніка називається Hi-End і виробляється дрібносерійно або одинично, часто самими аудіофілами.

Цікаві факти[ред.ред. код]

Як показують сліпі тести, на слух складно відрізнити різницю в якості звучання апаратури, підключеної за допомогою різних кабелів. Тим не менш, це не означає, що різниці немає. Така відмінність цілком очевидна при використанні кабелів з низькоякісної оплітки, або зі з'єднувачами, які знаходяться в поганому стані (окислення, забруднення тощо). У той же час, визначити різницю між недорогим, але якісним кабелем з простої міді, і кабелем зі срібла з сердечником з оптоволокна[3] (яке там виконує не більше ніж декоративну роль), звичайно ж, неможливо.

Релігія[ред.ред. код]

Аудіофілія все більше і більше починає нагадувати релігію. І дійсно — часто люди, які вірять у щось, бачать і чують дива. Так аудіофіли можуть «почути нове» в улюблених аудіозаписах, при зміні пристроїв відтворення або посилення сигналу (часто при зміні з'єднувальних кабелів або навіть положення штекера в розетці 220 вольт). При цьому інструментальні виміри показують, що дана інформація вже містилася в звуковому тракті. Дане явище широко відоме в психоакустиці і пояснюється тим, що мозок людини в «нормальному» стані фільтрує сигнал і на свідомому рівні сприймає тільки його основну частину. Коли відбувається зміна техніки — аудіофіл з самого початку готується і налаштовується на те, що «почує нове» і, природно, мозок починає пропускати в «усвідомлений режим сприйняття» нові дані. При цьому реально можна почути щось нове. Почасти це теж пояснюється вартістю апаратури. Коли ціна на компонент починає бути істотним і значущим — дуже хочеться переконати себе в тому, що не дарма витрачені гроші.

Див. також[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]

  1. van der Veen, M.(2005). "Universal system and output transformer for valve amplifiers". 118th AES Convention, Barcelona, Spain.
  2. O'Connell Joseph The Fine-Tuning of a Golden Ear: High-End Audio and the Evolutionary Model of Technology // Technology and Culture. — 33 (1992-01) (1) С. 1–37. DOI:10.2307/3105807. Процитовано 2009-08-22.
  3. http://nordost-cable.ru/product/catalog/valhalla.html

Посилання[ред.ред. код]