Баварське плоскогір'я

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Баварське плоскогір'я (нім. Alpenvorland) – велике плато на півдні Німеччини (Баварія), між долиною Дунаю на півночі і Альпами на півдні. Німецька частина передгір'їв Альп. Найвища вершина плато - гора Кроттенкопф, яка досягає висоти 2086 м. Найбільше місто в регіоні - Куфштайн.

Баварське плоскогір'я знаходиться на висоті приблизно від 350 до 900 м над рівнем моря. Його перетинають річки, що беруть початок в Альпах, такі як: Іллер, Лех, Ізар та Інн. Рельєф області дуже різноманітний. Є багато льодовикових озер, наприклад Боденське озеро.


Панорама плоскогір'я
Панорама плоскогір'я

Клімат помірний, відносно прохолодний і досить вологий. У південній частині переважають ліси і болота, на півночі добре розвинуте сільське господарство. Основними культурами є пшениця, цукровий буряк, хміль, тютюн та виноград. Це один з найважливіших районів інтенсивного сільського господарства в Німеччині.

Література[ред.ред. код]

  • DAV: Alpenvereins-Jahrbuch „Berg '84“: Die Einteilung der Ostalpen нім.
  • M. u. E. Zebhauser: Alpenvereinsführer Bayerische Voralpen Ost, Rother-Verlag, 1992, ISBN 3-7633-1120-3нім.
  • Bernd Ritschel / Malte Roeper: Bayerische Alpen zwischen Oberammergau und Bayrischzell mit Beiträgen von Hermann Magerer, Michael Pause, Hans Steinbichler u. a., 1. Auflage 2001, Rother-Verlag, ISBN 3-7633-7505-8 нім.