Баграм

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Багра́м — старовинне місто (Александрія Кавказька) і великий аеропорт за 60 кілометрів на північний захід від Кабулу в афганській провінції Парван. У роки афганський війни (1979—1989) найбільший аеропорт і військово-повітряна база ВПС СРСР. З 2002 використовується ВПС США. Злітно-посадочна смуга завдовжки 3 000 метрів була побудована в 1976 році і здатна приймати важкі транспортні літаки і стратегічні бомбардувальники. На території авіабази Баграм знаходяться три великі ангари, контрольна башта і значне число технічних споруд. До злітно-посадочної смуги ведуть п'ять стернових доріжок, а загальне число летальних апаратів, що одночасно знаходяться на базі, може досягати 110.

Історія[ред.ред. код]

Місто було засновано Олександром Македонським, як Александрія Кавказька. Баграм потім став одним з головних міст Греко-Бактрійського царства. Баграм має грецьке планування іподрому. Місто було оточене стіною з цегли, і зміцнено баштами по кутах. Центральна вулиця була обмежена крамницями і цехами.

Баграм став літньою столицею Кушанської імперії з першого сторіччя нашої ери, зимовою столицею була Матхура в центральній Індії.

Кушанський імператор запровадив багато новобудов. Побудований Центральний палац, оздоблений багатим скарбом, датуванням часів кушанського імператора (2-е сторіччя). Також на териорії міста знайдені покриті слонячою кісткою табурети індійського походження, лаковані коробки Китаю, греко-римський посуд з Єгипту і Сирії, елліністичні статуї в стилі Помпея, ліпні прикраси, вироби з срібла середземноморського походження (так званий «Скарб Баграму»).

«Скарб Баграму» є ознакою інтенсивних комерційних обмінів між всіма культурними центрами Класичного часу, поєднання Кушанської імперії сухопутною і морською торгівлею із сходом і заходом. Проте, витвори мистецтва, знайдені в Баграмі, є абсолютно виключно еллінськими, римськими, китайськими або індійськими.

Джерела[ред.ред. код]


Афганістан Це незавершена стаття з географії Афганістану.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.