Баязид

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Шехзаде Баязид (1525, Стамбул — †28 листопада 1562) — 4 син султана Османської імперії — Сулеймана I Пишного і Хюррем Хасекі Султан — улюбленою дружиною падишаха всього світу, українкою за походженням. Представник династії османів.

Хлопець з дитинства добре володів шаблею і стріляв із лука, більше віддавав перевагу військовій справі, ніж навчанню. Мав запальний і відвертий характер. Безмежно любив свою валіде. З усіх братів найбільше ворогував з Селімом — 3 сином володаря османської імперії, що був лише на рік старшим за Баязида. На його думку батько любив Селіма більше, ніж його. Ворогували майже все життя.

Баязид, після невдалої спроби вбити Селіма, разом з 12 000 своїх людей переховувався в Персії. Скориставшись допомогою персів, ворогів Османської імперії, він став зрадником. Згодом Сулейман порозумівся з персидським шахом, в результаті чого, в обмін на 4 000 золотих монет, прихильників Баязида було вбито, а його самого, разом з чотирма синами, видано посланцям султана. Смертний вирок, який виніс Сулейман своєму синові, було виконано 28 листопада 1562 року.