Баґ

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Баґ або Баг (англ. bug — жук) — сленгове слово, рівнозначне помилці, ваді або дефекту в програмі. Термін зазвичай використовується стосовно помилок, котрі виявляються на стадії роботи програми, на відміну від помилок проектування чи синтаксичних помилок. «Баґи» локалізуються та виправляються у процесі тестування та доробки програми.

Вживання[ред.ред. код]

Фотографія запису в журналі про, ймовірно, найперший «баґ».

Програмістську приказку «Це не баг, це фіча» слід розуміти буквально: це не помилка, це передбачена особливість програми. Оскільки до програмного забезпечення застосовуються схожі закони про авторські права, що й до текстових публікацій, то помилка у програмі юридично залишається всього лиш думкою автора.

Етимологія[ред.ред. код]

За легендою, 9 вересня 1945 року вчені Гарвардського університету, що тестували обчислювальну машину Mark II Aiken Relay Calculator, знайшли метелика, що застряг між контактами електромеханічного реле й Грейс Хоппер вперше вжила цей термін. Знайдена комаха була вклеєна до технічного щоденника, з супроводжувальним надписом: «First actual case of bug being found» (англ. «перший випадок у практиці, коли було знайдено комаху»). Цей цікавий факт став передумовою для вживання слова «баг» у значенні «помилка».

Насправді, це сталось 9 вересня 1947, а не 1945, року. Слово «bug» у сучасному значенні використовувалось ще задовго до того, протягом Другої світової війни словом «bugs» позначались проблеми з радарною технікою.

Інша версія[ред.ред. код]

На зорі розвитку комп'ютерної техніки, великі програми записувались в ЕОМ через перфокарти. Перфокарти набирались штатом машиністок і перевірялись не меншою кількістю людей. Працівники котрі перевіряли набрану програму з часом втрачали пильність чи просто халтурили. Для оцінки якості роботи в набір вносили зумисні помилки. Працівник, в свою чергу, повинен їх виявити - це свідчило, що людина працює і уважна до своєї роботи. Такі зумисні помилки називали ЖУКАМИ з огляду їх "заповзання" в самі несподівані місця програми. Перед здачею проекту ЖУКІВ вилучали, користуючись записами при внесенні.

Дивись також[ред.ред. код]


Комп'ютер Це незавершена стаття про комп'ютери.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.