Безалкогольне пиво

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Безалкогольне пиво — напій, за смаком схожий на традиційне пиво, але майже не містить алкоголю (в ньому міститься близько 0,5% алкоголю, а це менше, ніж у квасі). Він призначений насамперед для тих, хто за якоїсь причини не може вживати звичайне пиво, до якого вже є звичка. Такими причинами можуть бути розлад здоров'я, лікування від алкоголізму чи ситуація, несумісна з п'янким впливом алкоголю, наприклад, керування транспортним засобом. Створенням такого пива стали займатися в різних країнах у 1970-х роках, коли у зв'язку з різким зростанням маси автомобілів на дорогах почастішали аварії у зв'язку із сп'янінням водіїв. Особливо в ньому були зацікавлені країни, де споживання пива традиційно було дуже поширеним. Отримання напою, подібного з пивом, але практично позбавленого алкоголю, є більш складною процедурою, ніж виготовлення звичайного пива. Тому він виходить трохи більш дорогим.

Технологія виробництва[ред.ред. код]

Технології виробництва безалкогольного пива засновуються або на зменшенні кількості алкоголю в пиві шляхом зникнення або зменшення бродіння, або на видаленні алкоголю з готового пива.

Зникнення бродіння[ред.ред. код]

Застосовуються спеціальні дріжджі, які не скидають мальтозу в алкоголь, або бродіння зупиняється на визначеній стадії за допомогою охолодження. Отримане пиво містить велику кількість цукру, а його смак далекий від традиційного.

Видалення алкоголю[ред.ред. код]

Видалення алкоголю можливе термічними способами, що використовують низьку точку кипіння алкоголю. Досить часто використовується вакуумна дистиляція і вакуумне випарювання. Кінцевий продукт має «варений» смак, так як пиво піддається дії високих температур.

Інший спосіб — мембранний. З допомогою осмосу або діалізу можливе видалення алкоголю з пива без застосування високих температур.

Посилання[ред.ред. код]

Випробування пива журналом «Авторевю»