Бекан

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Бекан (Мексика)
Бекан
Бекан

Бекан (ісп. Becán);— археологічна пам'ятка цивілізації майя. Розташована в центральній частині півострова Юкатан, на території сучасногої Мексиканського штату Кампече, приблизно за 150 км на північ від Тікаля.

Споруда IX.

Поблизу знаходяться руїни таких відомих міст майя, як Баламку, Калакмул, Чіканна і Шпухіль. Назву Becan пам'ятці дали археологи; на юкатекській мові воно означає «рів (або каньйон), утворений водою», у зв'язку з тим, що Бекан оточує штучний рів.

Мапа при вході на територію Бекану, худ. Девід Ф. Поттер.

Історія[ред.ред. код]

Згідно з археологічними відомостями, Бекан був заселений в середині докласичного періоду близько 550 р. до н. е. і кілька століть тому, у кінці докласичного періоду, виріс і став великим церемоніальним центром. Населення стало скорочуватися до його повного зникнення, близько 1450 року до наших днів, а масштаб споруд — зменшуватися на початку класичної епохи (близько 250 р. н. е.), хоча в цей час Бекан все ще залишався важливим центром, і в ньому виявлені предмети з Теотіуакана.

У цей час навколо міста було споруджено систему ровів і валів. Площа рову, що оточує місто, становить близько 25 гектарів. Близько 500 р. н. е. населення знову різко зросло, було споруджено багато нових великих будинків, в основному в стилі Ріо-Бек. Близько 830 р. спорудження великих будівель і елітних споруд зупинилося. Хоча кераміка свідчить про те, що місто ще було населеним якийсь час, однак населення поступово зменшується, і остаточно Бекан був покинутий близько 1200 р. н. е.

Галерея[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]

Координати: 18°31′ пн. ш. 89°28′ зх. д. / 18.517° пн. ш. 89.467° зх. д. / 18.517; -89.467