Бен Бернанке

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Бен Шалом Бернанке
Бен Шалом Бернанке

Час на посаді:
1 лютого 2006 — 3 лютого 2014
Президент   Джордж Вокер Буш (2006-2009)
Барак Обама (2009  — цей час)
Попередник Алан Грінспен
Наступник Джанет Єллен

Час на посаді:
2005 — 2006
Попередник Гарві Роузен
Наступник Едвард Пол Лейзир

Освіта Гарвардський університет
Массачусетський технологічний інститут
Дружина Анна Бернанке
Професія економіст

Бен Шалом Бернанке (англ. Ben Shalom Bernanke) (нар. 13 грудня 1953) — американський економіст, колишній голова Федеральної резервної системи США1 лютого 2006 по 3 лютого 2014), голова ради економічних експертів при Білому домі. Бернанке став наступником Алана Грінспена 1 лютого 2006 року. Він займає 4-е місце в щорічному рейтингу владних осіб у світі згідно з тижневиком Newsweek.[1]

Погляди на економіку[ред.ред. код]

Бернанке дотримується консервативних поглядів на економіку, хоча його колеги стверджують, що, приймаючи рішення, він зважає не на свої вподобання, а на факти. Якщо Грінспен при цьому керувався інтуїцією, то Бернанке спирається на математичний аналіз. Стверджують, що його кумир це Мілтон Фрідман, і він вірить у вільний ринок.

Бен Бернанке цікавиться Великою депресією. Як і Мілтон Фрідман, Бернанке вважає, що вона була особливо важкою і довгою через помилки Федеральної резервної системи. На його думку, системі треба було збільшувати грошовий запас[2].

Одна з найголовніших думок його докторської дисертації полягає в тому, що інвестори роблять забагато помилкових кроків через недостатню поінформованість. Бернанке вважає, що Федеральна резервна система повинна ставити перед собою чіткі, зрозумілі цілі і пояснювати їх інвесторам.

Бернанке вважає, що Федеральній резервній системі потрібно не намагатися боротися з «економічними бульбашками», а просто зосередитися на таких стандартних цілях, як повна зайнятість і зниження інфляції.

Федеральну резервну систему на чолі з Бернанке критикують за те, що якби вона активніше боролася проти «економічної бульки» цін на нерухомість, США вдалося б уникнути економічної кризи.

Бернанке і Україна[ред.ред. код]

Дідусь Бена Бернанке, Йона Бернанке, народився у містечку Борислав.

Примітки[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]


США Це незавершена стаття про особу США.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.