Бернардо Буонталенті

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Бернардо Буонталенті
Valentin les quatre ages poet.jpg
Худ. Валантен де Булонь, ерудит в картині «Чотири пори людського життя» 1626 р.
Інші імена Bernardo Timante Buonacorsi
Народився 15 грудня 1531(1531-12-15)
Флоренція
Помер 6 червня 1608(1608-06-06) (76 років)
Флоренція
Громадянство герцогство Тосканське
Національність італієць
Проживання Флоренція
Ім'я при народженні Bernardo Timante Buonacorsi (Бернардо Тіманте Буонакорсі)
Діяльність архітектор, фортифікатор, військовий інженер, художник, садівник, дизайнер і театральний декоратор
Відомий як архітектор і фортифікатор, будував Палаццо Бьянки Капелло, Флоренція, Вілла Медічі в Пратоліно, Палаццо Нонфініто, нині Національний музей антропології і етнографії, Флоренція і зміцнювавфортечні укріплення в містах Неаполь, Флоренція, Портоферайо, Ліворно, Пістоя, Прато.
Конфесія католицизм

Бернардо Буонталенті (італ. Bernardo Buontalenti 1531, Флоренція — 1608) — ключова фігура флорентійського маньєризму разом із Франческо Сальвіаті і Джорджо Вазарі, ерудит, архітектор і військовий інженер, художник і дизайнер, театральний декоратор.

Життєпис[ред.ред. код]

Переказують, що втратив батьків під час повені, що час від часу відбувались у Флоренції. Юнаком був взятий на виховання в родину Медічі. Отримав надзвичайно якісну освіту , бо навчався художнім навичкам та технологіям у відомих на той час і багато обдарованих митців, серед яких Франческо Сальвіаті, Бронзіно, Джуліо Кловіо, Джорджо Вазарі. Сам вивчав архітектуру Бартоломео Амманаті та скульптури Мікеланджело Буонарроті, і став ерудитом. Належав до першої генерації надзвичайно обдарованих митців-маньєристів Флоренції, що зробило місто одним із відомих центрів італійського маньєризму взагалі.

Військовий інженер і архітектор[ред.ред. код]

Рано покинув живопис, що викликало незадоволення Джорджо Вазарі, котрий вбчав в цьому втрату для мистецтва Флоренції. Спеціалізувався на фортифікації і архітектурі, що добре забезпечувало потреби. Як архітектор вибудував Палаццо Бьянки Капелло, був причетний до будівництва і добудов палаццо Уффіці, палаццо Нонфініто, добудовув фасад церкви церкви Санта Трініта. Як фортифікатор працював над зміцненням фортечних укріплень в містах Неаполь, Флоренція, Портоферайо, Ліворно, Пістоя, Прато. Зробив удосконалення в конструкції гармат і віднайшов новийтип запалювальних гранат.

Надвірна кар'єра[ред.ред. код]

Зростав і виховувався в оточенні великого герцога Тосканського Франческо І де Медічі. Був радником герцова в питаннях мистецтва як фахівець широкого профілю. Супроводжував герцога Франческо І де Медічі в 1562 та 1563 рр. під час візиту того в Іспанію. Зв'язок із герцогом обірвала смерть Франческо І 1687 року.

Наближеність до герцогського двору сприяла архітектурній кар'єрі Бернардо Буонталенті, котрий став наглядачем за фортифікаційними спорудами Флоренції. Сприяв перебудовам і збільшенню фортів міста Ліворно, як фортифікатор працював в різних містах Італії.

Майстерня у Флоренції[ред.ред. код]

Мав власну майстерню у Флоренції, де роками працював як дизайнер меблів, ювелірних виробів, речей ужиткового вжитку. Іноді працював як художник-мініатюр в рукописах. Частка речей прикрашала кабінет великого герцога, а згодом перейшла до збірок Уффіці. Працював як декоратов під час свят герцогського двору, деяка кількість дизайну декору і фейерверків в малюнках збережена в фондах галереї Уффіці.

Вибрані архітектурні споруди[ред.ред. код]

Вілла Медічі в Пратоліо, первісний вигляд (зруйнована)

Галерея[ред.ред. код]

Сади Боболі. Форт Бельведер.


Джерела[ред.ред. код]

  • Amelio Fara, Bernardo Buontalenti, Electa, Milano, 1995
  • G.De Logu, L'architettura italiana del Seicento e del Settecento, Firenze, 1935

Див. також[ред.ред. код]