Берті Форбс

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Берті Чарльз Форбс
Bertie Charles Forbes
Bertie Charles Forbes.jpg
Народився 14 травня 1880(1880-05-14)
Нью-Дир, Абердиншир, Шотландія
Помер 6 травня 1954(1954-05-06) (73 роки)
Нью-йорк, США
Діяльність журналіст, письменник, видавець

Берті Чарльз Форбс (англ. Bertie Charles Forbes; 14 травня 1880 - 6 травня 1954) — шотландсько-американський фінансовий журналіст, письменник, засновник журналу «Forbes».

Біографія[ред.ред. код]

Берті Чарльз Форбс народився в шотландському селищі Нью-Дир у багатодітній родині кравця. Серед десятьох дітей він був шостим. Берті почав працювати досить рано: вже в 14 років кинув школу і влаштувався складачем за 75 центів на тиждень. Причому влаштувався помилково. Думав, що йому відразу доручать написання текстів, чого він завжди хотів. Через 7 років вивчився на стенографа (що було обов'язковою умовою для репортерів того часу) і став журналістом в одній з місцевих газет. У 1904 Форбс покинув Шотландію. Спочатку попрямував до Південної Африки в спробі забути свою колишню дівчину, яка вийшла заміж за іншого, а потім відправився в США. Перший час Форбс працював у різних фінансових виданнях. Незабаром його старання зауважив медіамагнат Вільям Рендолф Герст (англ. William Randolph Hearst) і запропонував Берті роботу фінансовим редактором в своєму «Нью-Йорк Амерікен». З часом Форбс завдяки своєму таланту і сміливості став найпопулярнішим фінансовим журналістом. Він не боявся досить різко критикувати багатих і успішних людей і дуже засмучувався, коли його висловлювання вирізалися редактором.

У 1917 році Форбс заснував журнал, який хотів назвати «Справи і їх вершителі» (Doers and Doings), але за порадою друзів назвав своїм ім'ям. За життя Форбса його журнал так і не став лідером: у журналу з'явилися більш успішні конкуренти (наприклад Business WeekіFortune). У роки великої депресії журнал не окуплявся, і Берті Чарльз виплачував редакційні витрати з власних журналістських гонорарів, виплачуваних йому в інших виданнях. Тираж при Берті Форбсі не перевищував 100 тисяч примірників, що досить скромно для США.

У 1928 році Герст запропонував викупити Forbes за $ 10 млн., але Берті відповів відмовою, мотивуючи це «спробою зберегти єдиний незалежний журнал в Америці».

Він помер 6 травня 1954 року. Його тіло було повернуто в рідну Шотландію, похований в рідному селищі на кладовищі Hill of Culsh.

Посилання[ред.ред. код]