Битва на Полях Абраама

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
План Битви на Полях Абраама
Монкальм (Montcalm) веде свої війська у бій. Акварель Чарльза Вільяма Джефріс (Charles William Jefferys) (1869 - 1951).

Битва на Полях Абраама (фр. Bataille des Plaines d'Abraham) — битва, що відбулася 13 вересня 1759 на Полях Абраама (біля міста Квебек) між англійськими військами з одного боку і французькою армією та союзними їм індіанцями з іншого. Одна з вирішальних битв Семирічної війни.

Франція програла, і англійські війська окупували місто Квебек, а наступного року — і всю Канаду. Ця поразка визначила долю Нової Франції, яка, за Паризьким договором 1763 року, була поділена поміж Великою Британією та Іспанією.

Англійським військом керував генерал Джеймс Вольф (англ. James Wolfe), французьким Монкальм, Луї-Жозеф де Монкальм (фр. Louis-Joseph de Montcalm). Обидва воєначальники загинули під час цієї битви.

Інтерпретації[ред.ред. код]

Ще й сьогодні, численні квебекуа (особливо квебекські націоналісти) сприймають Битву на Полях Абраама не просто як історичну подію, а як поразку свого народу. З їхньої точки зору, період англійського панування був "іноземною окупацією", за часів якої французька мова поступово витіснялася на другий план, а франко-канадці зазнавали дискримінації.

У 2009 році федеральний уряд Канади вирішив відсвяткувати 250 річницю Битви, підготувавши театралізоване дійство, що мало відтворити головні бої та події 13 вересня 1759 року. Це викликало бурю протестів з боку численних громадян Квебеку, зокрема - патріотичних кіл. Під тиском громадської думки Квебеку, федеральний уряд був вимушений відмовитись від святкування.

Це, у свою чергу, викликало непорозуміння в багатьох англомовних канадців, для яких ця подія була не більш, ніж цікавим святом.

Посилання[ред.ред. код]