Браян Грін

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Браян Грін
Brian Greene
Brian Greene World Science Festival.jpg
Народився9 лютого 1963(1963-02-09) (51 рік)
Нью-Йорк
ГромадянствоСША США
Галузь наукових інтересівфізика, теорія струн
ЗакладУніверситет Корнелла
Колумбійський університет
Alma materГарвардський університет
Оксфордський університет
Вчене званняпрофесор
Науковий керівникГрехем Дж. Росс
Джеймс Бінні
Особ. сторінкаінтернет-сторінка

Браян Грін — американський фізик-теоретик, фахівець з теорії струн.

Біографія[ред.ред. код]

Браян Грін змалку продемонстрував високі математичні здібності, притому так, що в цьому відношенні його можна було назвати вундеркіндом: у віці 12 років він почав відвідувати приватні уроки професора Колумбійського університету, позаяк до дого часу він вже засвоїв шкільну програму. Після закінчення Стайвесантської школи (англ. Stuyvesant High School) в 1980 році Браян Грін вступив на фізичний факультет Гарвардського університету, де отримав ступін бакалавра. Отримавши стипендію Родса, продовжив навчання в Оксфордському університеті, в якому отримав ступінь доктора.

З 1990 року працював на фізичному факультеті університету Корнвела, де став професором в 1995 році. В 1996 році Грін перейшов в Колумбійський університет, де працює донині.

Професор Грін часто читає лекції поза університетськими аудиторіями, як на популярному, так і на спеціальному рівнях, з якими виступив у більше ніж 25 країнах. Один з його останніх проектів — організація щорічного Всесвітнього фестивалю науки (англ. World Science Festival), який відбувається в Нью-Йорку з 2008 року[1].

Браян Грін є веганом[2].

Наукова робота[ред.ред. код]

Браян Грін займався дослідженнями дзеркальної симетрії, яка пов'язує два різних простори Калабі-Яу. Разом з Девідом Моррісоном та Полом Аспінволом у 1993 році він довів, що флоп-перебудови (англ. flop-transition, топологічна процедура) з розривами є частиною теорії струн. Він також розвинув ідею електрона-чорної діри (black hole electron). Зараз Браян Грін вивчає струнну космологію, зокрема, «відбитки» транспланківської фізики в реліктовому випромінюванні, а також бранну космологію.

Бібліографія[ред.ред. код]

  • Грин Б. Скрытая реальность: Параллельные миры и глубинные законы космоса. — М.: URSS, 2013. — 400 с.
  • Грин Б. Ткань космоса: Пространство, время и текстура реальности. — М.: URSS, 2011. — 608 с.
  • Грин Б. Элегантная Вселенная: Суперструны, скрытые размерности и поиски окончательной теории. — М.: URSS, 2011. — 288 с.
  • Greene B. Icarus at the Edge of Time. — Knopf, 2008.

Посилання[ред.ред. код]