Бутрінті

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Бутрінті
Butrint
a
World Heritage Logo global.svg Світова спадщина Flag of UNESCO.svg
Butrint, Albania.jpg
Країна Албанія Албанія
Тип культурний
Критерії iii
Ідентифікатор 570
Регіонb Європа і Північна Америка

Історія реєстрації

Зареєстроване: 1992
16-та сесія
Продовження 1999
Загроза 1997–2005

a Назва, як офіційно зазначено у списку
b Як офіційно зареєстровано ЮНЕСКО

Бутрінті (лат. Buthrotum, алб. Butrint або алб. Butrinti) — археологічний музей-заповідник на півдні Албанії неподалік від Саранди, поблизу кордону з Грецією. Розташований на березі однойменного озера, за два кілометри від Іонічного моря, напроти острова Керкіра. Сучасне албанське селище з назвою Бутрінті розташоване неподалік.

В 1992 році розкопки грецького та римського міст включені до списку об'єктів Світової спадщини ЮНЕСКО. В 1999 році об'єкт розширено включенням до нього середньовічної венеціанської фортеці.

Історія[ред.ред. код]

Сучасний стан[ред.ред. код]

Бутрінті частково розкопаний в 192835 роках італійським вченим Л. Уголіні. Розкриті оточувальні акрополь стіни 5 — 4 століть до н.е. з воротами (в тому числі «Левові ворота з рельєфним зображенням лева на архітраві»). У нижньому місті — святилище Асклепія зі статуєю бога, театр III століття до н.е. з 19 рядами лав і мармуровими статуями, залишки житлових і громадських будівель. Після Другої світової війни розкопки були продовжені.

В 1959 році до візиту в Албанію Хрущова до Бутрінті була прокладена асфальтована дорога від міста Саранда, що знаходиться за 15 км на північ.

Посилання[ред.ред. код]