Бівер (замок)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

52°53′40″ пн. ш. 00°46′58″ сх. д. / 52.89444° пн. ш. 0.78278° сх. д. / 52.89444; 0.78278


Замок
Замок Бівер
Belvoir Castle
Замок Бівер,  фасад
Замок Бівер, фасад
Країна Англія
Тип будівлі замок - палац
Архітектурний стиль готика
Автор проекту Джеймс Ватт
Будівельник Джеймс Ватт у 18 ст.
Будівництво 12 століття—перебудови у 18 ст., відновлення після пожежі 1816 р.
Будівлі:
замок-палац, пейзажний парк, паркові павільйони, алегорична мармурова скульптура, малі фонтани
Стан задовільний

Замок Бівер ( англ. Belvoir Castle) - місцева назва, котру отримав замк Бельвуар в Лестерширі, Англія.

Назва[ред.ред. код]

Замок має норманську назву - Бельвуар. Для місцевих мешканців норманська назва виявилася важкою і її переробили на Бівер. В російській літературі назва часто пишеться і вимовляється як Бельвуар.

Будівля[ред.ред. код]

Невеликий замок був на узвищщі ще у 12 ст. і слугував за одну з королівський резиденцій. У 1257 р. переданий королем у власність - Роберту де Роса. В родині де Роса перебував до початку 16 ст. Рід вимер і у 1508 р. замок перейшов у володіння Джорджа Меннерса, що успадкував маєток від матері. До нього також перейшов і титул барона. У 1525 р. син Джорджа Меннерса отримав титул графа.

Серед графів Ретленд особливе місце посів Роджер Меннерс, 5-й граф Ретленд, що отримав освіту на континенті і відрізнявся неабиякими літературними здібностями. Секретар російської Шекспіровської комісії професор Гілілов Ілля Михайлович ( 1924-2007 )довів, що псевдонім Шекспір належав саме Роджеру Меннерсу ( 1576-1612 ).

Серед почесних відвідувачів замку - король Яків І.

Наприкінці 18 ст. замок зазнав перебудов у неоготичному стилі, а його вежі чимось почали нагадувати вежі, що має Віндзорський замок. Частка будівлі відновлена після пожежі 1816 р.

Володарі[ред.ред. код]

Фасади замку

Джон Меннерс, 9-й граф Ретленд, у 1703 р. отримав титул герцога. З тої пори замок Бівер - резиденція герцогів Ретленд. Він і зараз резиденція останнього герцога Ретленд та п'ятьох його дітей.

Картинна галерея замку[ред.ред. код]

Стабільність державного устрою і відсутність значних заворушень в Британії на протязі останніх 350 років сприяла збагаченню володарів замку і накопиченню там творів мистецтва та антикварної зброї, гармат. Серед них - картинна галерея, де є твори Ганса Гольбейна Молодшого, Ніколя Пуссена, Томаса Гейнсборо, Джошуа Рейнолдса та ін. Одне полотно Ніколя Пуссена було втрачене під час пожежі 1816 р., а два - продані у 20 ст. у США - ( стали надбанням Національної галереї, м. Вашінгтон, та Музей Гетті, Каліфорнія ).

Сучасне використання[ред.ред. код]

Замок Бівер залишається герцогською приватною власністю, але відкритий для відвідин громадськості і туристів. Частка його приміщень здається в аренду для проведення урочистостей. В замку проводять виставки птахів та тварин - качок, собак тощо. В замку відбуваються піротехнічні фестивалі - фейерверки, дозволена рибна ловля, катання на квадроцитах при дотриманні чемної поведінки і поваги до приватної власності володарів.

Замок Бівер декілька разів використовувався у якості натури для створення кінострічок. Остання - «Код да Вінчі», де замок Бівер виступав у ролі замку Гандольфо, літньої резиденції папи римського.


Див. також[ред.ред. код]

Джерела[ред.ред. код]

  • Матеріали періодичних видань

Посилання[ред.ред. код]