Важка атлетика

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Армійський жим
Армійський жим

Важка атлетика — силовий вид спорту, в основі якого лежить виконання вправ зі штангою  — піднімання ваги. Змагання з важкої атлетики сьогодні включають в себе дві вправи — ривок та поштовх.

В программі Олімпійських ігор з 1896 (крім 1900, 1908, 1912). Програма змагань та вагової категорії спортсменів постійно змінювались. До створення міжнародної федерації важкої атлетики та культуризму важкоатлети змагались в жимі, ривку та поштовху двома руками, іноді — в ривку та поштовху однією рукою; • з 1920 - у триборстві (ривок і поштовх однією рукою, поштовх двома руками), • з 1924 - в п'ятиборстві (ривок і поштовх однією рукою, жим, ривок і поштовх двома руками), • з 1928 по 1972 - у триборстві (жим, ривок, і поштовх двома руками), • з 1973 - двоєборство.

Вправи[ред.ред. код]

Ривок[ред.ред. код]

1964. XVIII Летние Олимпийские игры. Тяжелая атлетика.jpg

Ривок - це вправа, в якому спортсмен здійснює підйом штанги над головою одним злитим рухом прямо з помосту на повністю випрямлені руки, одночасно підсідає під неї. Потім, утримуючи штангу над головою на випрямлених руках, спортсмен піднімається, повністю випрямляючи ноги.

Поштовх[ред.ред. код]

Поштовх - це вправа складається з двох роздільних рухів. Під час взяття на груди спортсмен відриває штангу від помосту, піднімає її на груди, одночасно підсідає під неї, а потім піднімається. Потім він напівприсідає і різким рухом посилає штангу вгору на прямі руки, одночасно підсідаючи під неї, розкидаючи ноги вперед-назад («ножиці») або трохи в сторони (швунг). Після фіксування положення штанги над головою, спортсмен випрямляє ноги, ставлячи стопи на одному рівні (паралельно), утримуючи штангу над головою на випрямлених руках.

Армійський жим[ред.ред. код]

Армійський жим (точніше, жим стоячи з грудей) - Армійським жимом є вертикальний жим штанги/гантелей над головою. Виконуватися може як сидячи, так і стоячи. У положенні стоячи, ви можете читинговать під час початкової фази руху, допомагаючи собі ногами. Це не вийде зробити, якщо ви будете сидіти на лаві. Крім того сидяче положення допоможе вберегти ваш хребет від травм під час виконання жиму. Так як армійський жим задіює багато суглобів (і є базовою вправою), то виконувати його треба в першу чергу під час тренінгу ваших дельт. Це вправа була виключено з програми змагань у зв'язку з тим, що багато атлетів почали робити замість нього швунг - штовхання штанги грудьми і всім тілом за допомогою м'язів ніг (використовуючи підсід). У результаті, м'язи рук майже не брали участь в цій роботі. При цьому різницю між «чесним жимом» і таким трюком з боку суддів помітити було дуже складно. У підсумку, ті атлети, які як і раніше робили «чесний жим», опинилися в невигідному становищі. Крім того, жим виявився дуже травматичним, багато хто отримав травму попереково крижового відділу хребта. Виходячи з усього цього, жим був виключений з програми змагань, хоча як і раніше є ефективною силовою вправою.

Проведення змагань[ред.ред. код]

Важка атлетика - це пряме змагання , коли кожен атлет має три спроби в ривку і три спроби в поштовху. Найважча вага піднятої штанги в кожній вправі підсумовується в загальному заліку. Змагання з важкої атлетики судять 3 рефері, і їх рішення стають офіційними за принципом більшості.

На відміну від інших силових видів спорту, у важкій атлетиці важливі не тільки силові показники, а й гнучкість, швидкість і координація, у зв'язку з технічною складністю двох основних важкоатлетичних вправ - ривка і поштовху. Наукові дослідження, тести, проведені на відомому атлетові минулого століття - Юрію Власову - показали, що його швидкісні та інші якості кращі ніж у багатьох легкоатлетів.

Див. також[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]

  • [1]
  • Мартин В.Д., Огірко І.В., Мочернюк В.М. Удосконалення тренувальної системи висококваліфікованих важкоатлетів на базі загальної фізичної підготовки. В. кн..: Сучасний олімпійський спорт. ДУК, К., 1997.
Спорт Це незавершена стаття про спорт.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.