Варахиїл

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Архангел Варахиїл (Heb. ברכיאל, англ. Barachiel, благословіння Боже) — у християнстві (головним чином у православній традиції) архангел Божих благословінь, через нього посилається благословіння на всяке добре діло.

Ім'я цього архангела відомо лише за переданням. У Біблії (в тому числі в Євангелії) воно не трапляється. Ікони і згадки трапляються порівняно рідко. Зазвичай зображають з квітами троянди. У Третій Книзі Еноха він описується як один з ангельських князів із 496 000 миріядами співслужачих йому ангелів. Він вважається за одного з чотирьох правлячих серафимів та за князя Другого Неба. Він теж вважається ангелом блискавки.

Бронзова фігура з квітами тоянди в лівій руці роботи скульптора Юрія Григоровича Орєхова, що зображує архангела Варахиїла, розміщена на фасаді південно-західної сторони храма Христа Спасителя у Москві.

Іменини[ред.ред. код]

Люди, названі чоловічим іменем Варахиїл і жіночим Варахиїла, відмічають Іменини 21 листопада (8 листопада за старим стилем), в день святкування Собору архистратига Божого Михаїла та інших Небесных Сил безплотних. Тільки ченці ставали Рафаїлами, Уриїлами, Селафиїлами, Єгудиїлами, Варахиїлами, Єремиїлами.

Посилання[ред.ред. код]