Вартова башта оголошує Царство Єгови

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Свідки Єгови

Дослідники Біблії


Estudo.jpg


Зал Царства

Видавнича діяльність
[ред.ред. код]

Література Свідків Єгови

Святе Письмо —
Переклад нового світу

Вартова башта
оголошує Царство Єгови

Пробудись!

Товариство "Вартова башта"
[ред.ред. код]

Чарльз Тейз Расселл
Рутерфорд, Джозеф Франклін
Норр, Нейтан
Френц, Фредерік Уільям

Термінологія
[ред.ред. код]


«Вартова башта оголошує Царство Єгови» — релігійний журнал, що видається та поширюється Свідками Єгови з липня 1879 року[1][2]. За станом на 2012 рік є найпоширенішим у світі журналом, занесений у Книгу рекордів Гіннеса.

Назва[ред.ред. код]

Обкладинка українського видання журналу «Вартова башта і вістник присутности Христа», число 2, 1924 рік.

Повна назва журналу змінювалась декілька разів[3]:

  • 1879 рік, липень — «Сіонська вартова башта і вісник присутності Христа»
  • 1909 рік, січень — «Вартова Башта і Вісник Присутності Христа»
  • 1939 рік, січень — «Вартова башта і вісник Царства Христа»
  • 1939 рік, березень — «Вартова башта оголошує Царство Єгови»

При цьому скорочена назва журналу «Вартова башта» англійською мовою залишалась незмінною протягом усієї історії його існування. По суті, назва пов'язана з думкою про необхідність уважно стежити за подіями, що відбуваються, і за найменшими ознаками «здалеку» передбачити, як вони будуть розвиватися згідно з біблійними пророцтвами. В переносному значенні ця назва пов'язана із вартовими баштами за часів ізраїльського народу. На таких баштах знаходились пости для спостереження, які мали здалеку слідкувати за наближенням ворога та завчасно попереджати про майбутню небезпеку. Тому назва журналу була основана на наступних словах з Біблії:

"...Він пильнував, уважно вдивлявся, а тоді закричав, як кричить лев: "Єгово, я постійно стою на вартовій башті вдень і ніколи не покидаю свого посту вночі..." (Ісаї 21:7,8; Переклад нового світу)

Мета видання[ред.ред. код]

Мета «Вартової башти» полягає в тому, щоб прославляти Бога Єгову як Верховного Правителя Всесвіту. Подібно як з вартових башт у давнину було видно, що відбувається вдалечині, на сторінках цього журналу простежується розвиток світових подій у світлі біблійних пророцтв. «Вартова башта» потішає людей доброю новиною про те, що Боже Царство[4] — встановлений у небі уряд — незабаром покладе край усьому злу і перемінить землю на рай. Часопис зміцнює віру в Ісуса Христа, який помер, щоб ми могли отримати вічне життя, і який тепер стоїть на чолі Божого Царства. Свідки Єгови безпосередньо видають цей журнал з 1879 року. Він є політично нейтральним і ґрунтується на Біблії.

Поширеність[ред.ред. код]

Наклад одного номера журналу призначеного для поширення, становить 52 946 000 примірників, (для вивчення 14 974 000) і видається 240 мовами[5].

Фінансування[ред.ред. код]

Журнал фінансується за рахунок добровільних пожертв, це підтверджується приміткою на першій сторінці кожного випуску

«Не для продажу. Видання цієї публікації є частиною всесвітньої програми біблійної освіти, яка підтримується добровільними пожертвами».

Примітки[ред.ред. код]

Див. також[ред.ред. код]