Варшавська фондова біржа

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Варшавська фондова біржа
WSE.gif
Gielda3 Wwa beax.jpg
Тип Фондова біржа
Знаходження Польща Польща, м. Варшава, вул. Książęca 4.
Рік заснування 1991
Ключові особи Людвік Соболевскі
Валюта торгів злотий, євро.
Деривативи акції, облігації, ф'ючерси, варранти.
Кількість компаній у лістингу Головний майданчик: 426 емітентів, (2011)
Об'єм торгів 104,6 млрд євро.
Біржеві індекси WIG: всі зареєстровані на біржі компанії, WIG-20: 20 найбільших компаній.
Веб-сайт www.wse.com.pl

Варшавська фондова біржа (англ. Warsaw Stock Exchange (WSE), пол.Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie) - найбільша фондова біржа Східної та Центральної Європи.

Варшавська фондова біржа займає перше місце в Європі за кількістю IPO в першому, другому та третьому кварталах 2011 року, згідно з даними останнього IPO Watch Europe, опублікованого PricewaterhouseCoopers[1]

Лістинг[ред.ред. код]

ВФБ посідає лідируючі позиції серед європейських бірж за кількістю та обсягом IPO починаючи з 2006 року. Рекордна кількість IPO на ВФБ була досягнута переважно завдяки альтернативному майданчику NewConnect, де кількість компаній в лістингу продовжує зростати, незважаючи на рецесію. В третьому кварталі 2011 року 54 нові компанії розмістились на ринку NewConnect та залучили сумарний капітал в 40 млн євро.

Згідно з даними Ernst & Young в Global IPO Update report за кількістю та обсягом IPO Варшавська фондова біржа посідає шосте місце у світі за кількістю залученого емітентами капіталу. Хоча в третьому кварталі 2011 року публічні компанії по всьому світу залучили на 57% менше капіталу, ніж в другому кварталі того ж року.[1]

Варшавська біржа знаходиться на першому місці в регіоні ЦЕЕ за кількістю закордонних емітентів у лістингу. Їх кількість на кінець 2011 року - 28.

Станом на кінець 2011 р. на основному майданчику Варшавської фондової біржі торгувалися акції 426 компаній, серед яких папери 39 іноземних компаній, а сумарна ринкова капіталізація всіх компаній становила близько 160 млрд євро. Загальний обсяг торгів за минулий рік досяг $82 млрд. У кінці першого кварталу поточного року в лістингу Варшавської фондової біржі була вже 621 компанія (402 на головному майданчику і 219 на NewConnect), загальна капіталізація яких склала EUR212 млрд і EUR 1,4 млрд відповідно.

Ліквідність[ред.ред. код]

Крім інвестиційних фондів резидентів так і нерезидентів. Що активно інвестують в цінні папери. Розвитку фондового ринку в Польщі сприяє і держава. Так згідно з інформацією фінансового регулятора країни, за станом на листопад 2010 р. 14 польських пенсійних фондів мали під управлінням більше ніж $70 млрд активів, більше третини яких було інвестовано в цінні папери. Пенсійні фонди також досить активні на первинному ринку, акумулюючи приблизно 30-50% акцій, розміщених в результаті нових IPO, а також вторинних розміщень.

Українські компанії на WSE[ред.ред. код]

Станом на кінець 2011 року 10 українських компаній провели первинне розміщення на Головному ринку ВФБ та 1 — на альтернативному майданчику NewConnect. В результаті IPO ці компанії залучили сумарно $500 млн, які були спрямовані на розвиток бізнесу. У 2011 році в лістинг на Головному ринку ВФБ попали п'ять українських компаній: «Industrial Milk Company», «KSG Agro», «WESTA ISIC», «Ovostar Union», «Coal Energy S.A.»

Людвік Соболевські, Голова Правління Варшавської фондової біржі[2]:

“Український бізнес обирає Варшаву. І це нас радує, тому що важка праця, яка тривала з 2006 року, коли ВФБ визнала східний напрямок за важливий для розвитку польського ринку капіталу, почала давати ефекти. Наша присутність та активність на українському ринку, підкріплена діями деяких інвестиційних банків, приносить результати“

Крім того, на альтернативному майданчику New Connect у 2010 дебютував перший український емітент — холдинг «Агроліга». Враховуючи також акції найбільшого цукровиробника України «Astarta» і найбільшого виробника соняшникової олії «Kernel», що вийшли на WSE у 2006 і 2007 рр., загальна кількість українських компаній з лістингом у Варшаві досягла одинадцяти.

Котирування акцій українських компанії на WSE[ред.ред. код]

4 травня 2011 року Варшавська фондова біржа розпочала розрахунок і публікацію національного індексу українських компаній WIG Ukraine.

Представництво в Україні[ред.ред. код]

Україна, Київ - 01001
вул. Госпітальна, 12Г, офіс 56
(5 поверх)

Телефон/факс:

  • (+38 044) 498-23-26/27
  • Е-пошта: info@ipowse.com.ua

Примітки[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]