Вбивства за алфавітом

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

"Вбивства за афавітом" (англ. The A.B.C. Murders) — роман Агати Крісті 1936 року, вперше опублікований видавництвом Collins Crime Club у тому ж році. Основними персонажами роману є Еркюль Пуаро, капітан Гастингс і старший інспектор Джепп.

Сюжет[ред.ред. код]

Серійний убивця вбиває нічим між собою не зв'язаних людей за абеткою їхніх імен: Аліса Арчер з Андовера, Бетті Бернард із Бексхиллонси тощо.  Вбивця відправляє Еркюлю Пуаро лист перед кожним вбивством, повідомляючи де й коли буде скоєно черговий злочин. Пуаро й поліція щораз прибувають занадто пізно. Вбивця з ABC (укр.ей бі сі), і на місці кожного злочину поруч із тілом залишає довідник ABC Railway Guide.

Пуаро й поліція в замішанні, поки ланцюжок доказів не наводить їх на думку про те, що вбивця - комівояжер, що продає панчохи. Потім відбувається вбивство, що передбачалося вбивцею на букву Д, але гине інша людина. Після чого продавець панчіх Олександр Бонапарт Каст приходить у поліцію й здається. Здавалося б, справа закрита, але Каст, що зізнався у вбивствах, стверджує, що вперше чує про Еркюля Пуаро, і не може пояснити появу листів. Каст страждає Епілепсією і в нього трапляються провали в пам'яті. Він зізнається, що не пам'ятає здійснення вбивств, але думає, що саме він їх зробив, оскільки щораз виявлявся біля місця злочину. Однак поліція говорить, що в нього є алібі на час 2-го вбивства - він грав доміно з одним з постояльців готелю. Однак поліція вважає, що алібі не сьогодення, тому що є доказ провини Каста. Пуаро спочатку підозрює, а потім і доводить, що Каст невинний і знаходить дійсного вбивцю.

Персонажі[ред.ред. код]

Інші персонажі й підозрювані[ред.ред. код]

  • Франц Арчер - чоловік першої жертви, Аліси Арчер
  • Мері Дроуер - племінниця першої жертви
  • Дональд Фрейзер - ревнивий друг другої жертви, Бетті Бернард
  • Меган Бернард - сестра другої жертви
  • Франклін Кларк - брат третьої жертви, Кармайкла Кларка
  • Тора Грей - приваблива секретарка третьої жертви
  • Олександр Бонапарт Каст - продавець панчох, бачивший жертв незадовго до вбивств