Вестфальський державний музей ремесел і техніки

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Став на території музею. На задньому плані — колишня ратуша м. Нойнкірхен

Вестфальський державний музей ремесел і техніки або Хагенський музей під відкритим небом (нім. Westfälisches Landesmuseum für Handwerk und Technik (WFH), Das LWL-Freilichtmuseum Hagen) — музей під відкритим небом в німецькому місті Хаген (район Selbecke im Mäckingerbachtal), у південно-східній частині Рурського регіону.

Функціонує за підтримки Регіональної асоціації Вестфалія-Ліппе (LWL).

На відміну від більшості європейських музеїв під відкритим небом, Хагенський музей присвячений не побуту селян, а історії ремесел і техніки.

Історія[ред.ред. код]

Створення музею розпочалося у 20-ті роки ХХ ст. завдяки зусилямм групи інженерів та захисників історії з метою збереження технічних пам'яток для нащадків. Ініціатором створення музею був Вільям Клаас. Саме він запопонував обрати місцем для розташування музею долину Маркінґебах. Вузька долина мала для цього усі переваги, оскільки тут поєднувалися три найважливіші чинники розвитку промисловості XVII-XIX сторіч: вітер, вода і деревина.

У 1960 році Хагенський музей під відкритим небом був створений, а тринадцять років по тому, ворота відкрилися для широкої публіки. На відміну від більшості музей під відкритим небом, які показують повсякденне життя на фермі або в сільській місцевості, як це було за старих часів, Хагенський музей відтворює історію розвитку ремесел і техніки у Вестфалії. Відвідувач може на власні очі побачити процес розвитку різних галузей промисловості у регіоні, немов подорожуючи у часі — з кінця XVII-го ст., через перші роки промислової революції до індустріально розвиненого суспільства початку ХХ ст.

У 1983 році на території Вестфальського державного музею ремесел і техніки було відкрито Німецький музей ковальства, який раніше знаходився в Альтенському замку. Музей розміщений біля будівлі ратуші м. Нойнкірхена, збудованій у 1754 році та перенесеній на територію музею під відкритим небом.

Опис[ред.ред. код]

На території, площею майже 24 гектари, відтворено або реконструйовано 16 видів виробництв. Більшість із них досі функціонують та час від часу випускають продукцію для демонстраційних цілей. Відвідувачі можуть долучитися до процесу виробництва та власноруч виготовити різноманітну продукцію: ковані вироби, воскові свічки, випічку, папір та багато іншого. Тим самим відвідувачі отримують уявлення про процес виробництва періоду XVII-XIX ст.

Музей відкрито у сезон з 1 квітня до 31 жовтня. У перші вихідні адвенту на території музею протягом трьох днів діє Різдвяний ринок. У будівлях музею та наметах продаються переважно вироби декоративно-ужиткового мистецтва та гастрономії.

Галерея[ред.ред. код]

Freilichtmuseum Hagen 02.jpg
Freilichtmuseum Hagen 03.jpg
Freilichtmuseum Hagen 04.jpg
WFH SchmiedeMuseum.jpg
Водяний млин
Ковальська майстерня
Ковальська майстерня (вигляд ззовні)
Німецький музей ковальства - частина
Хагенського музею під відкритим небом

Джерела[ред.ред. код]

  • Uwe Beckmann, Lutz Engelskirchen M.A.: Westfälische Freilichtmuseum Hagen – Landesmuseum für Handwerk und Technik: Museumsführer. Landschaftsverband Westfalen-Lippe 2005, ISBN 3-926190-18-3.

Див. також[ред.ред. код]