Вечірниця мала

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Вечірниця мала
Вечірниця мала
Вечірниця мала
Охоронний статус
Біологічна класифікація
Домен: Еукаріоти (Eukaryota)
Царство: Тварини (Metazoa)
Тип: Хордові (Chordata)
Клас: Ссавці (Mammalia)
Ряд: Рукокрилі (Chiroptera)
Родина: Лиликові (Vespertilionidae)
Рід: Вечірниця (Nyctalus)
Вид: Вечірниця мала
Біноміальна назва
Nyctalus leisleri
(Kuhl, 1817)

Вечірниця мала (Nyctalus leisleri) — вид рукокрилих родини Лиликові (Vespertilionidae).

Поширення[ред.ред. код]

Країни проживання: Афганістан, Албанія, Алжир, Андорра, Вірменія, Австрія, Азербайджан, Білорусь, Бельгія, Боснія і Герцеговина, Болгарія, Китай, Хорватія, Чеська Республіка, Франція, Грузія, Німеччина, Гібралтар, Греція, Угорщина, Індія, Іран, Ірландія, Італія, Казахстан, Латвія, Лівія, Ліхтенштейн, Литва, Люксембург, Македонія, Молдова, Чорногорія, Марокко, Нідерланди, Пакистан, Польща, Португалія, Румунія, Російська Федерація, Сербія, Словаччина, Словенія, Іспанія, Швеція, Швейцарія, Туреччина, Україна, Сполучене Королівство. Висотний діапазон поширення: від рівня моря до 2400 м.

Стиль життя[ред.ред. код]

Харчується над рідколіссям, пасовищами і в долинах річок мухами (у тому числі комарами), метеликами і жуками. Літні дитсадкові сідала розташовані в дуплах дерев, а також будівлях; у них зазвичай знаходиться 20-50 самиць, іноді до 1000. Зимує в основному в дуплах дерев, а іноді і в підземних порожнинах або будівлях, часто великими групами.

Морфологія[ред.ред. код]

Він має довжину від 48 до 68 мм (голова і тіло) і розмах крил від 260 до 330 мм, вага від 11 до 20 грамів. Лице, вуха і крила темні. Хутро коричневе, темніше біля основи, ніж верхівка на відміну від Nyctalus noctula, яка має той же колір по всій довжині волосини. Нижні сторони рук волохаті. Вуха короткі, округлі, крила довгі і вузькі.

Джерела[ред.ред. код]