Вжесневський Борис

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Borys Wrzesnewskyj.jpg

Бори́с Вжесне́вський (Borys Wrzesnewskyj; народився 10 листопада 1960(19601110), Етобіко, Онтаріо, Канада) — канадський політик і філантроп українського походження.

Представник третьої генерації канадських українців. Закінчив публічну школу «Гамбер-Веллі Вілідж» (англ. Humber Valley Village Public School). Завершив вищі студії бакалавром комерції від «Трініті-коледж» при Торонтському університеті (англ. Trinity College, University of Toronto).

Власник хлібопекарної фірми Future Bakery, заснованої предками, — і молочарської фірми M-C Dairy. Завідує родинним бізнесом з 22-го року життя. Названий серед 100 найуспішніших підприємців провінції Онтаріо журналом Ontario Business Journal.

Член Ліберальної партії Канади. З 2005 року представляє в Палаті громад Парламенту Канади виборчий округ «Етобіко-Сентер» (англ. Etobicoke Centre), який значно заселений канадцями українського походження. У січні 2006 року вдруге виграв вибори в тому ж окрузі, одержавши понад 52% голосів виборців (попри те, що Ліберальна партія програла у виборах).

Активно підтримував боротьбу за незалежність України (19881991) — і перші кроки розбудови незалежної України.

Членом групи канадських спостерігачів на президентських виборах в Україні 2004 року; нерідко виступав у канадійських ЗМІ з цього приводу.

Відомий за свою гуманітарну діяльність, зокрема допомогою дітям в Україні.

Борис Вжесневський був депутатом парламенту Канади від Ліберальної партії Канади каденції 2004-2011 років. В березні 2012-го року подав скаргу до суду, щодо нечесних виборів на його дільницях на виборах 2011-го року, коли йому не вистачило лише декількох голосів, щоб бути переобраним. Суд призначено на травень 2012-го року.

Посилання[ред.ред. код]


Вінстон Черчіль Це незавершена стаття про політичного діяча.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.