Вологі тропіки Квінсленду

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Вологі тропіки Квінслендуa
World Heritage Logo global.svg Світова спадщина Flag of UNESCO.svg
Rain Forest Daintree Australia.jpg
Країна Квінсленд
Австралія Австралія
Тип природний
Критерії vii, viii, ix, x
Ідентифікатор 486
Регіонb Азія і Тихоокеанський регіон

Історія реєстрації

Зареєстроване: 1988
12 сесія

a Назва, як офіційно зазначено у списку
b Як офіційно зареєстровано ЮНЕСКО

Дощові ліси східного узбережжя Австралії (англ. Wet Tropics of Queensland) — об'єкт Світової спадщини ЮНЕСКО. Розташований на північно-східному узбережжі материкової частини Австралії, на території штату Квінсленд. Об'єкт є районом дикої місцевості, покритий вологими тропічними лісами і відрізняється великою різноманітністю рельєфу (річки, ущелини, водоспади, гори). Розташований у долині річки Дейнтрі, займаючи площу 8940 км ². Включений до списку Всесвітньої спадщини у 1988 році.

На території об'єкта виділяються три основні географічні регіони: плато Великого Вододільного хребта, район Великих скель на сході і прибережні рівнини. Плато має сильно еродований рельєф, що утворився як у результаті ерозії, так і минулої вулканічної активності. Збереглися окремі лавові конуси і кратерні озера. Район Великих скель є сильно пересіченою місцевістю, піддавшись катастрофічній ерозії. Є численні ущелини й водоспади. У північній частині об'єкта Всесвітньої спадщини розташовані великі райони коралових рифів.

Клімат варіюється від вологого до дуже вологого. У році виділяються два сезони: дещо посушлива зима і дощове літо. Середньорічна кількість опадів коливається від 4000 мм поблизу узбережжя до 1200 мм у західній частині. Середня максимальна температура влітку біля узбережжя становить 31 ° C, у зимові місяці - на 5 ° C нижче. На плато і в районі скель температура влітку коливається від 17° до 28 °C, взимку - від 9 до 22° C.

Посилання[ред.ред. код]