Волтер Крайслер

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Во́лтер Кра́йслер

Во́лтер Кра́йслер (англ. Walter Chrysler; *2 квітня 1875 — †18 серпня 1940) — американський підприємець, засновник корпорації «Крайслер».

Попри те, що Крайслер написав книгу — «Життя американського робітника», інформація про самого автора вельми схемна: він працював механіком на залізниці, живо цікавився велосипедами і першими мотоциклами, ремонтував їх.

У 1912 Крайслер перейшов в компанію Б'юїк, а вже в 1916 очолив її, посівши посаду президента.

Ще через три роки Крайслер став віце-президентом концерну Дженерал Моторз, куди входила фірма Б'юїк.

У 19201924 роках Крайслер зайнявся реорганізацією компаній Willys-overland і Maxwell Chalmers.

Всі ці роки Крайслер мріяв про створення власного автомобіля, в якому він міг би втілити весь свій багатий досвід та власні ідеї про технічну досконалість автомобіля і комфорт. Знайомство з трьома інженерами — Фредом Зедером, Овеном Скелтоном і Карлом Бреєром допомогло в реалізації цих планів. На площах, що звільнилася на той час з-за банкрутства Chalmers, був зібраний перший автомобіль. Ним став Chrysler 70. Цей автомобіль мав надзвичайний успіх в США. У перший же рік їх було продано більше 32000 штук.

Представлений у 1924 автомобіль мав гідравлічні гальма на всіх чотирьох колесах. шестициліндровий двигун з високим на ті часи ступенем стиснення.

У 1926 був випущений комфортніший варіант Chrysler Foyr, а потім вже і Chrysler Imperial Six.


Посилання[ред.ред. код]