Вібріон

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Вібріони
фарбування джгутиків бактерії V. cholerae
фарбування джгутиків бактерії V. cholerae
Біологічна класифікація
Домен: Бактерії (Bacteria)
Тип: Proteobacteria
Клас: Gamma Proteobacteria
Ряд: Vibrionales
Родина: Vibrionaceae
Рід: Вібріон (Vibrio)
Pacini 1854
Види
кілька сотень видів, у тому числі:

Вібріони (Vibrio) — рід грам-негативних бактерій з клітинами у формі коми. Зазвичай знайдені у морській воді, вібріони — факультативні анаероби, що мають фермент оксидазу та не утворюють спори. Всі члени роду — рухомі, зазвичай за допомогою єдиного полярного джгутика.

Загальна характеристика[ред.ред. код]

Деякі представники роду Вібріонів є патогенами. Серед представників патогенних вібріонів визначають V. cholerae, V. parahaemolyticus, та V. vulnificus. Холерний вібріон існує в забруднені воді, вживання якої призводить до розвитку холери. Більшість з них викликають хвороби пов'язані з розвитком гастроентеритів; при наявності раньових поверхонь можуть призводити до розвитку сепсису. Вібріони можуть переноситись такими морськими тваринами, як краби та креветки, вживання яких призводить до харчових токсикоінфекцій.
Vibrio vulnificus як правило живе в теплому кліматі та може переноситись молюсками, вживання яких може призводити до розвитку ХТІ.[1]
V. parahaemolyticus асоційований з феноменом Канагави, при якому спостерігається гемоліз виділеного від людини збудника на середовищі кров'яного агар, тоді як ізольовані не від людини збудники не демонструють такої картини.[2] Багато представників Vibrio також призводять до хвороб риб та молюсків, що є однією з причин смертності серед морських тварин.

Лікування[ред.ред. код]

Підходи до лікування інфекцій, що пов'язані з Vibrio залежать від типу збудника та тяжкості клінічного перебігу.

Холера[ред.ред. код]

Докладніше: Холера

Нехолерні інфекції[ред.ред. код]

Нехолерні Vibrio призводять до розвитку раньових інфекцій та потребують комплесного лікування:

  • Антибіотикотерапія (напр. доксициклін)
  • Інтенсивна інфузійна терапія
  • Первинна хірургічна обробка (ПХО) рани
  • Фасціотомія протягом 24 годин від моменту інфікування при ураженні фасцій з метою попередження некротизуючого фасциїту

Джерела[ред.ред. код]

  • Словник по мікробіології, вірусології, імунології та інфекційних хворобах / Під. ред. Г. К. Палія — Вінниця: Б.в., 1995.

Примітки[ред.ред. код]

  1. «Infections from some foodborne germs increased, while others remained unchanged in 2012». Centers for Disease Control. April 18, 2013. Процитовано April 19, 2013. 
  2. Joseph S, Colwell R, Kaper J Vibrio parahaemolyticus and related halophilic Vibrios // Crit Rev Microbiol, 10 (1982) (1) С. 77–124. — DOI:10.3109/10408418209113506. — PMID:6756788.